Матеріально-технічне забезпечення закладу

Комунальний заклад «Зборівська державна українська гімназія ім. Романа Завадовича Зборівської районної ради Тернопільської області» розміщений в будівлях 1900, 1993 (навчальні корпуси) та 2007 (спортивна зала та перехід, два класи) років побудови, загальною площею 1245 м². Приміщення закладу не типове, проектна потужність установи – 190 учнів.

Заклад розташований за адресою: м. Зборів, вул. Б.Хмельницького, №5. Гімназія знаходиться у комунальній власності. Стан будівель – задовільний, освітлення відповідає санітарно-гігієнічним нормам. Навчання відбувається в 1 (одну) зміну. У закладі станом на 01.11.2017 року навчається 120 учнів. Середня наповнюваність класів по гімназії складає 18 учнів.

Заклад здійснює свою діяльність згідно Статуту, затвердженого рішенням відділу освіти Зборівської РДА від 01.06.2010 р. (державна реєстрація змін до установчих документів проведена 04.11.2010 року).

Територія закладу становить 0,3471 га, не огороджена, утримується в задовільному стані. Земля, надана в користування закладу, використовується за призначенням, утримується в належному санітарно-гігієнічному стані.

Для реалізації навчально-виховного процесу в гімназії наявні 9 навчальних кабінетів, 9 навчальних приміщень, 1 спортивна зала, їдальня на 38 посадочних місць, центр учнівського самоврядування. Загальна площа спортивної зали 288 м².

Всі 22 навчальні приміщення використовуються за призначенням.

У закладі наявні:

1 кабінет світової літератури;

1 кабінет іноземних мов;

1 кабінет історії;

1 кабінет біології;

1 кабінет інформатики;

1 кабінет мистецтва;

1 кабінет предмету «Основи здоров’я»;

1 кабінет основ християнської етики;

1 кабінет предмету «Захисту Вітчизни»

1 Журналістський клуб;

1 Євроклуб;

3 навчальних кімнати.

Навчальний заклад має кабінет для педагогічних працівників (учительську), кабінет психолога, медичний пункт, кабінет директора, спортивну залу, кабінет вчителя фізичної культури; приміщення технічного персоналу, дві роздягальні для учнів на уроках з фізичної культури.

Кожен навчальний кабінет укомплектований партами, стільцями. для кожного учня; столами і стільцями для робочого місця педагогічного працівника в класних кімнатах, навчальних кабінетах; шафами у кожному навчальному кабінеті, класними дошками для кожної класної кімнати, навчального кабінету.

У закладі працює 1 (один) кабінет інформатики (6+1). У кабінеті встановлений навчальний комп’ютерний комплекс з ліцензованим програмним забезпеченням. Комп’ютерний кабінет закладу знаходиться в локальній мережі та підключений до мережі Internet.

Кабінет інформатики відповідає вимогам чинних Державних санітарних правил та норм влаштування і обладнання кабінетів комп’ютерної техніки в навчальних закладах, затверджених постановою Головного державного санітарного лікаря України від 30 грудня 1998 р. №9 та Положенню про кабінет інформатики та інформаційно-комунікаційних технологій навчання загальноосвітніх навчальних закладів, затвердженому наказом Міністерства освіти і науки України від 20.05.2004 р. №407.

80% території закладу покрито зоною Wi-Fi.

Стан забезпечення сучасною комп’ютерною технікою відображено в таблиці:

Усього ПК у закладі10
З них:
Робочі місця учнів в кабінеті інформатики7
Робочі місця адміністрації2
Робочі місця учителів – предметників, психолога 60% предметників використовують власні ноутбуки
Бібліотека-
Принтери4
Сканери та БФП (принтер+сканер+ксерокс)2
Інтерактивні комплекси (інтерактивна дошка, проектор)1+1
Локальна мережа100%
Кількість учнів на один ПК в кабінеті інформатики2
Кількість учнів на один ПК в закладі17
Проектори3
Телевізори3

Доступ закладу до мережі Інтернет надається провайдером «Укртелеком»

Завдяки підключенню до мережі Інтернет заклад здійснює електронний документообіг з відділом освіти Зборівської райдержадміністрації, іншими загальноосвітніми закладами.

Електронна адреса закладу: zavad@i.ua

Сайт закладу: http://zboriv-gymnasium.edukit.te.ua

Основними напрямками діяльності комунального закладу «Зборівської державної української гімназії ім. Романа Завадовича Зборівської районної ради» в процесі інформатизації є інформаційно-технічне забезпечення гімназії; підвищення компетентності вчителів і учнів з сучасних інформаційних технологій; інформатизація освітнього процесу в гімназії; моніторинг якості освіти; розвиток гімназійної медіатеки, медіаосвіти; розширення локальної мережі гімназії, участь в інтернет - проектах; електронний документообіг; використання інформаційних технологій в освітній статистичній звітності.

Викладання предметів - «Фізика» забезпечене на 65% необхідним обладнанням для виконання демонстраційних дослідів, лабораторних робіт та фізичного практикуму; «Хімії» - на 75% обладнанням та реактивами для виконання практичної частини програми, а кабінет біології на 80% – препаратами для виконання практичної частини навчального матеріалу.

Гімназія укомплектована програмно-методичним забезпеченням навчального процесу – на 90 %. Навчальний план виконано, варіативна складова реалізована повністю. З усіх навчальних предметів є навчальні програми. Календарно-тематичне планування з навчальних предметів відповідає діючим програмам.

Навчальні кабінети забезпечені меблями відповідно до потреби на 80 %. Загальна оцінка стану збереження меблів - добра.

Всі кабінети, де проводяться навчальні заняття, відповідають Положенню про навчальні кабінети загальноосвітніх навчальних закладів, яке затверджене наказом МОН України за № 601 від 20.07.2004 р., Державним санітарним правилам і нормам влаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів та організації навчально-виховного процесу, які погоджені листом МОН України від 05.06.2001 р. за № 1/12-1459 та затверджені Постановою Головного державного санітарного лікаря України від 14.08.2001 р. за № 63, в них створені необхідні умови для занять.

Навчально-методичне забезпечення дозволяє в повному обсязі виконувати навчальні програми, за якими працює колектив учителів.

На першому поверсі закладу розміщено:

Інформаційно-довідковий куточок з Цивільного захисту;

Стенди:

«Вибір професії – державна служба зайнятості завжди допоможе»;

«Гімн України»;

«Гімн гімназії»;

«Клятва гімназиста»;

«Розклад уроків»;

«Грані партнерства»;

«Золотий фонд гімназії»;

«Паспорт гімназії»;

«Правила для гімназистів»;

«Вісник здоров’я»

«Правила внутрішнього трудового розпорядку».

На другому поверсі закладу розміщено:

2 стенди:

Стенд « Закон і ми»;

Стенд «Наша гордість»;

Картини – 24 штуки.

На високому рівні оформлені інформаційні стенди в учительській. У закладі працює «Бібліотека для душі».

Бібліотечно-бібліографічний фонд бібліотеки закладу станом на 01.09.2017 року нараховує 4488 екземплярів. Фонд підручників нараховує 2375 екземплярів.

Забезпечення учнів підручниками у 5 -11-х класів складає 90%.

Щорічно здійснюється підписка фахової періодики.

Зазначена навчально-методична та довідкова література використовується за призначенням.

У закладі є 4 внутрішніх санітарних вузли: (1 санітарний вузол для дівчат (на 6 кабінок з дверцятами), 1 санітарний вузол для хлопців (на 6 кабінок з дверцятами), 1 одинарний санітарний вузол для педагогічних працівників та працівників їдальні та 2 санітарних вузли в корпусі спортивної зали). Якість ремонту вбиралень – достатня.

В закладі функціонує рада гімназії, члени якої разом з адміністрацією щорічно планують та виконують програму по проведенню поточних ремонтів шкільного приміщення, обладнання та естетичного оформлення закладу. В гімназії чітко простежується єдиний підхід до оформлення всіх приміщень.

У закладі створені: рада профілактики правопорушень, батьківський комітет, профспілковий комітет, які функціонують у тісній співпраці з адміністрацією та педагогічним колективом гімназії.

Систематично проводяться загальношкільні батьківські збори. Документація про роботу даних структур управління оформлена.

Педагогічний колектив співпрацює в тісному зв’язку з батьками.

У 2017 році завершено капітальний ремонт цокольного приміщення (їдальні, коридору та кабінету основ здоров’я).

Будівля та майно закладу належить до комунальної власності Зборівської районної ради, знаходиться на балансі відділу освіти Зборівської райдержадміністрації.

Кiлькiсть переглядiв: 88

Коментарi