• Ви знаходитесь тут:

Демократична школа: тренінг, дискусії

2017-03-06

/Files/images/дем.шк210.jpg

Сьогодні, 6 березня, у гімназії відбувся дуже важливий для нас усіх захід. На ньому були присутні кілька учнів з кожного класу, вчителі, дирекція гімназії. Було дуже цікаво та пізнавально. Кожен хто був на тренінгу ішов додому вже з новими знаннями та загальним уявленням про демократичну школу. Нагадуємо, демократія – це влада народу, свобода слова та думки, тому сьогодні кожен міг висловитись на цю тему, розповісти своє уявлення про демократичну школу та яка вона загалом. В кабінеті, інколи, спалахували дискусії та суперечливі обговорення, та вони проходили в спокійній обстановці. Найцікавішим для мене, напевне, було групове завдання. Всі, включаючи і учнів, і батьків, і вчителів, ділилися на групи по кілька людей. Головною метою завдання було скласти своє уявлення про демократичну школу. Хтось написав, що це, передусім, форма, дисципліна. Та майже всі , представляючи свою думку, сказали, що головне в навчальному закладі де панує демократія – повага. Якої б ти раси, національності, соціального статусу та віку не був(-ла), ти мусиш вислухати та сприймати думку інших, так само, як і інші мусять поважати твою думку, вибір, смак. Крім поваги, провідними рисами ще є заохочення співпраці вчителів і учнів, довіра між ними. Бажання проявити свою ініціативу, активна учнівська участь у вирішенні гімназійних питань.