• Ви знаходитесь тут:

2017-12-18

/Files/images/завантаження_(4).jpg

/Files/images/я2017_завад.JPG

18 грудня відзначаємо день народження відомого українського письменника, журналіста, редактора, культурно-освітнього діяча, педагога, князя дитячої

Зборівська гімназія з гордістю носить ім’я видатного українця, який не зважаючи на усі труднощі, проживаючи далеко від Батьківщини, залишився вірним своїй рідній землі, мові, традиціям.

Усе своє життя присвятив Роман Завадович невтомному пошуку можливостей, які б допомогли зберегти та пропагувати українську культуру серед молоді, неодноразово організовуючи самоосвітні секції, хори, театральні гуртки, ставлячи п'єси.

Роман Завадович писав про дітей та для дітей. Поет подарував нам незвіданий, чарівний світ казки, яка захоплює читачів і сьогодні. Він згадував, що святий Миколай приніс найдорожчий подарунок – зошит із написом «Романові для творів». Літературний дебют Романа Завадовича припадає на кінець 1920 року. У львівському двотижневику для дітей «Світ дитини» 15 грудня 1920 року був надрукований вірш «Святий Миколай», підписаний псевдонімом «Роман зі Славної».

Сьогодні у гімназії проводяться тематичні уроки, звучить поезія Романа Завадовича. Вірші видатного земляка – невичерпне джерело натхнення і творчого пошуку.