Свято Покрови

2018-10-12

/Files/images/20181012_103045.jpg

У Зборівській українській державній гімназії ім. Романа Завадовича відбулися урочистості з нагоди Дня Святої Покрови, Українського козацтва та УПА.

Ведучі Михайлишин Марія та Павлович Назар, учні 10 класу, зазначили, що для українців це свято християнське і національне, воно символізує зв’язок поколінь, невмирущість героїчних традицій нашого народу.

Покрова була найбільшим святом для козаків. Цього дня у них відбувалися вибори нового отамана. Наші лицарі вірили, що свята Покрова охороняє їх, а Пресвяту Богородицю вважали своєю заступницею і покровителькою. Учні 9 класу Стельмах Богдан, Ленар Андрій, десятикласник Романів Ігор відтворили елемент імпровізованого бою.

Воїн УПА (учень 10 класу) Романів Олександр та Бурдик Володимир (учень 11 класу) продекламували вірші про героїв – повстанців та сучасних захисників, дівчина – українка (учениця 5 класу) Дяків Юлія – про Україну. Завершальним акордом звучала пісня «Благослови» у виконанні Ольги Рудої (учениці 9 класу) .