• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Новини
  • Поетична вітальня запрошує любителів поезії на зустріч з шанувальниками Лесі Українки та Генріха Гейне

Поетична вітальня запрошує любителів поезії на зустріч з шанувальниками Лесі Українки та Генріха Гейне

2012-02-26

/Files/images/Гімназія 556.jpg

Вшанували національну поетесу гімназисти напередодні 141 річниці з її дня народження. 24 лютого відбувся літературний вечір «Любов. Страждання. Боротьба…і Слово».

Дев'ятикласники взяли на себе роль біографів( Матлах Михайло і Вікторія Ганьбергер) та літературознавців ( Софія Добуш і Сергій Плоский) і запросили усіх до поетичної вітальні , героями якої стали Леся Українка (Марія Завербна) та Генріх Гейне( Саша Бартош).

Чому Генріх Гейне? Напевне тому, що долі схожі. Так, дороги їх не перетиналися, але , гортаючи сторінки життєвих історій, відчуваємо той самий сум за Батьківщиною, переживаємо з ліричними героями невимовне відчуття болю від незворотності долі і захоплюємося силою духу обох у боротьбі . А ще тому, що перекладацька діяльність була невід'ємною частиною творчого життя Лесі. Вона перекладала з німецької, польської, французької, російської,англійської, італійської, старогрецької, давньої індійської та єгипетської. ЇЇ перу належать неповторні переспіви 65 віршів Г.Гейне із циклу «Ліричні наспіви» і біля 90 віршів з циклу «Знову на Батьківщині».Дорогами життєвими та творчими глядачів вела поетеса–сучасник (Юля Бобко). І усі присутні немовби ставали свідками уявної сповіді представників двох різних культур:

Не жаль мені, хай серце розіб’є

Загублена любов! хоч промінь б’є

Круг тебе з самоцвітів, – не жалкую…(Г.Гейне)

Не жаль мені, що я тебе кохаю,

Та в нас дороги різно розійшлись.

Ні, не кажи, що зійдуться колись!

Не зійдуться, мій друже, я те знаю(Л.Українка)

Кiлькiсть переглядiв: 250

Коментарi