День рідної мови та писемності

2021-11-09

/Files/images/255121107_124324703359073_1810113781451274439_n.jpg

Традиційно 9 листопада гімназійна родина святкує День рідної мови та писемності…

Мова – це душа народу, його генетичний код, нетлінна пам’ять. Слово крізь віки передає від покоління до покоління історію, красу та велич, нескореність та непохитність великої спільноти, що ймення їй – нація.
У Зборівській державній українській гімназії ім. Романа Завадовича День української писемності відзначено по-особливому, адже знати рідну мову, удосконалювати комунікативні вміння – це завдання кожного учасника освітнього процесу.
Старшокласники долучилися до написання радіодиктанту національної єдності, щоб відчути причетність до спільноти однодумців, зробити внесок у популяризацію рідної мови та перевірити рівень грамотності.
Дуже різноманітними були форми роботи : святкове дійство «У храмі слова» ( представлення мультимедійної презентації («Історія свята»), виконання пісень, читання авторських творів); експозиція у гімназійному холі «Мовна мозаїка»; урок-конкурс у 6-Б класі «Чистіша від сльози вона хай буде» (учитель – Марія Омелянівна Пасічник); веселі музичні банси, мовний квест «Лабіринти синтаксису» (учні 10-11 класів); написання мінітворів «Барви рідного слова» (учні 5-7 класів); спільна світлина гімназійної родини «Ми любимо Її».
Шануймо рідну мову, плекаймо гордість за те, що ми українці.