• Ви знаходитесь тут:

 • Головна
 • Практичний психолог

/Files/images/52432267_2114289401981466_816861260250349568_n.png

Принципи толерантності

Толерантність-це здатність без агресії сприймати думки, поведінку,, форми самовираження,та спосіб життя, іншої людини, які відрізняються від інших.

Резолюцією 5.61 Генеральної конференції ЮНЕСКО від 16 листопада 1995 року затверджено Декларацію принципів толерантності. Цією декларацією дається визначення поняття «толерантність», а також вона проголошує 16 листопада Міжнародним днем, присвяченим толерантності, який відзначається щорічно.

“Терпимість означає повагу, прийняття і правильне розуміння багатого різноманіття культур нашого світу, наших форм самовираження і способів проявів людської індивідуальності. ”

· рівність між представниками різних народів , повага, доброзичливість, терпиме ставлення(незалежно від їх статі, раси, національності, релігії чи приналежності до будь-якої іншої групи);

· відмова від насилля як неприйнятного засобу залучення людини до будь-якої ідеї;

· рівні можливості для участі у політичному житті всіх членів суспільства;

· гарантоване законом збереження і розвиток культурної самобутності та мов національних меншин;

· реальна можливість дотримуватись традицій усіх культур, представлених у суспільстві;

· свобода віросповідання за умови, що це не ущемляє права і можливості представників інших конфесій;

· співпраця і солідарність у вирішенні спільних проблем;

· відмова від негативних стереотипів у сфері міжетнічних та міжрасових відносин і у стосунках між статями.

Ознаки толерантної особистості:

· повага прав інших;

· визнання різноманітності;

· співчуття;

· вміння пробачати;

· вміння співпрацювати;

· здатність поставити себе на місце інших;

· поблажливість;

· чуйність;

· уміння не засуджувати інших.

Байдужість — це параліч душі, її передчасна смерть. (Антон Чехов)

Посміхайтесь!

Пропонуємо розгадати загадку: «Вона немає ціни. Вона збагачує тих, хто її одержує, не збіднюючи тих, хто її дарує. Вона продовжується одну мить, пам'ять же про неї часто зберігається надовго. Немає таких багатих, які могли б прожити без неї, і немає таких бідних, які б не стали багатші її милістю.

Вона створює щастя в домі, атмосферу доброзичливості у справах і служить паролем для друзів.

Разом з цим її не можна купити, випросити, позичити чи вкрасти, бо вона являє собою таку цінність, яка не принесе ніякої користі, якщо тільки не буде йти від чистого серця».

Так що ж це? Звичайно ж, посмішка! Тож поговоримо про посмішку ...

Вчинки красномовніші за слова, а посмішка означає: «Ви мені подобаєтесь. Ви робите мене щасливим. Я радий вас бачити». Я кажу про справжню щиру посмішку - посмішку, сповнену сердечної доброти, що йде з глибини душі, посмішку, яка високо цінується в людських стосунках.

Що можна порадити, якщо ви не відчуваєте бажання посміхатись? Спробуйте змусити себе: якщо ви наодинці, наспівуйте якусь веселу пісеньку, згадуйте приємні хвилини вашого життя, коли ви чудово повеселилися у товариша на іменинах, коли ви добре відповідали біля дошки і одержали заслужену п'ятірку, коли вам посміхнулася дівчина, яка вам симпатична, і погодилася піти з вами в кіно... Поводьтеся так, як ніби ви вже щасливі, і це приведе вас до щастя!

Щоразу, коли виходите з дому, наберіть бадьорого вигляду, високо підніміть голову, ніби вона увінчана короною, дихайте на повні груди, «пийте» сонячне світло, вітайте посмішкою ваших друзів. Намагайтеся зосередитися на думці про те, що вам хотілося б здійснити, намалюйте в своїй уяві образ симпатичної і достойної людини, якою вам хотілося б стати. Підтримуваний вашою думкою, він буде щохвилини перетворювати вас саме в таку особистість!

Посміхайтеся! І люди, зігріті вашою посмішкою, будуть тягнутися до вас!

Посміхайтеся! І ваша посмішка створить щастя у вашому домі, атмосферу доброзичливості в спілкуванні.

Тільки ця посмішка має йти від чистого серця, тоді ви станете багатші з її милості. Адже, якщо ви здатні завжди посміхатися життю, життя завжди посміхнеться вам!


Майбутнє належить тим, хто вірить в красу своєї мрії. (Елеонора Рузвельт)

Інформація

про підсумки проведення

тижня психології

З 23.10. по 27.10.2017року в Зборівській гімназії ім. Р. Завадовича проведено тиждень психології. Девіз тижня — «Хороший настрій починається з душі, а не з ноги, з якої зранку стали». Мета — пізнання себе, розширення знань учнів про науку психологію, формування в учнів, які не вивчають психологію, уявлення про неї, розвиток згуртованості в класних колективах і емоційного інтелекту. У рамках тижня було проведено такі заходи:
 «Тимбілдинг» змагальні ігри на розвиток команди між 5-6 класами.
 Конкурс «Класна усмішка»;
 Подаруй комплімент;
 Випуск газети на тему «Як навчитись керуватись власними емоціями».;
 Тренінгові заняття «Тайм менеджмент», «Всі професії важливі всі професії потрібні», «Емоції і почуття»
 Виставки психологічної літератури;
 Психологічна гра-тест «Вінні Пух і всі всі…» з метою пізнання себе.
Найактивніші учасники були нагородженні призами та щирими оплесками. Дякую всім за участь!!!

ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ В КОНФЛІКТНИХ СИТУАЦІЯХ:

1. Дай партнеру "випустити пару ”, виговоритись. Доки він роздратований, вам не домовитись. Під час його "вибуху” поводься спокійно, впевнено, але не зверхньо.

2. Не переходьте на особистісні оцінки, вимагайте одне від одного дотримуватись змісту конфліктної ситуації.

3. Вимагай від партнера спокійно обґрунтувати свої претензії. При цьому скажи, що будеш звертати увагу тільки на факти. Людям властиво плутати факти й емоції. Тому частіше запитуй: «Це факти чи ваша думка?» Емоції відкидай.

3. Збивай агресію неочікуваними засобами. Наприклад, спитай поради, згадай минуле, скажи комплімент...(переключи свідомість на щось інше).

4. Не давай негативних оцінок, а говори про свої почуття. Не кажи: "Ви мене обманюєте ”, - скажи: "Я відчуваю себе обманутим ”.

5. Попроси сформулювати бажаний кінцевий результат. Проблема – це те, що потребує розв’язання. Ставлення до людини - це фон, на якому її треба розв’язати. Визнач разом з партнером проблему і зосередься на ній.

6. Запропонуй партнеру висловити свої думки щодо проблемного питання і свої варіанти розв’язання. Не шукай винних, а шукай вихід із ситуації. Не зупиняйся на першому ж варіанті, створи спектр, а потім обирайте кращий. Шукайте варіанти, які влаштовують обидві сторони. Ви обидва повинні стати переможцями. («Компроміс – це мистецтво так поділити пиріг, щоб кожен вірив, ніби сааме він отримав кращий шматок» Д. Пірс)

7. Відображуй, як луна, зміст висловлювань партнера. Частіше запитуй: "Я правильно зрозумів, що...?”, "Ти хотів сказати...?” Ця тактика не тільки унеможливлює непорозуміння, вона демонструє повагу до людини, що зменшує агресію.

8. Тримайся в позиції спокійної впевненості, вона втримує партнера від агресії, допомагає обом не "втратити обличчя ”.

9. Не бійся вибачитись, якщо відчуваєш, що винен. По – перше, це обеззброює партнера, по – друге, викликає повагу.

10. Обговори взаємостосунки в майбутньому.

11. Незалежно від результату розв’язання конфліктної ситуації, намагайся не руйнувати взаємостосунки. Вислови свою повагу і добрі наміри, шкодування з приводу виникнення конфліктної ситуації. І якщо ти збережеш стосунки і не даси співрозмовнику "втратити обличчя ”, не треба буде шукати нового партнера. Адже знайти нового надійного, неконфліктного друга (подругу, знайомого...) – завдання не з простих.

12. Якщо не вдалось самому вирішити і розв’язати конфлікт зверніться за допомогою до чергового вчителя, адміністратора, або практичного психолога. Або до іншої особи яка б могла виступити як медіатор (посередник).

БУЛІНГ В ШКІЛЬНОМУ СЕРЕДОВИЩІ

Булінг (від англ. bully— хуліган, залякувати) – форма психічного насильства у вигляді травлі, бойкоту, насмішок, дезінформації, псуванню особистих речей, фізичній розправі тощо.

Шкільний булінг можна розділити на дві основні форми: 1. Фізичний шкільний буллінг - умисні поштовхи, удари, стусани, побої нанесення інших тілесних ушкоджень та ін;

2. Психологічний шкільний булінг - насильство, пов'язане з дією на психіку, що завдає психологічну травму шляхом словесних образ або погроз, переслідування, залякування, якими навмисно заподіюється емоційна невпевненість. До цієї форми можна віднести:

 • вербальний булінг, де знаряддям служить голос (образливе ім'я, з яким постійно звертаються до жертви, обзивання, поширення образливих чуток і т.д.);
 • образливі жести або дії ;
 • залякування (використання агресивної мови тіла і інтонацій голосу для того, щоб змусити жертву здійснювати або не здійснювати що-небудь);
 • ізоляція (жертва навмисне ізолюється, виганяється або ігнорується частиною учнів або всім класом);
 • вимагання (грошей, їжі, інших речей, примус що - небудь вкрасти);
 • пошкодження та інші дії з майном (крадіжка, грабіж, ховання особистих речей жертви).
 • Кібер-буллінг — це новітня форма агресії з метою дошкулити, нашкодити, принизити людину, що передбачає жорстокі дії з використанням інформаційно-комунікаційних засобів: мобільних телефонів, електронної пошти, соціальних мереж тощо.

Причини: заздрість, бажання принизити (заради задоволення, розваги чи самоствердження).

Рекомендації учням щодо уникнення булінгу:
 • - Намагайтеся підтримувати стосунки з усіма учасниками колективу
 • - Не ображайте один одного, не штовхайте, не псуйте речі один одному.
 • - Не знімайте однокласника, вчителя на відео без його дозволу.
 • - Не пишіть образливі коментарі один одному в соціальних мережах.
 • - Не розпускайте плітки, а почувши плітку, не переказуйте її іншим.
 • - Відстоюйте свою думку, не дозволяйте принижувати себе.
 • - Дотримуйте традиції колективу.
 • - Беріть участь у спільних колективних заходах.
 • - Дотримуйтесь правил поведінки в навчальному закладі і норм етикету.
 • - Якщо виникають проблеми у стосунках з однолітками або вчителями, зверніться до дорослих (класного керівника, адміністрації, психолога).
ПРИТЧА ПРО ЖОРСТОКІСТЬ

В одному з монастирів Шаоліню майстер навчав учня. І якось учень поставив майстру запи­тання:

- Учителю, а як довідатися, наскільки я жорстокий?

- Щоразу, коли ти завдава­тимеш удару своєму ворогу, уяви себе на його місці і відчуй його біль. І якщо один раз ти не від­чуєш болю — знай, жорстокість поглинула тебе.

ЦИТАТИ ВІДОМИХ ЛЮДЕЙ

Якщо ти байдужий до страждань інших, ти не заслуговуєш називатися людиною. (Сааді)

Байдужість - це найвища жорстокість. (М. Уілсон)

Кожного разу, коли тобі чого-небудь дуже хочеться, спинись і поміркуй: чи добре те, чого тобі так хочеться. ( Л. Толстой)

Кiлькiсть переглядiв: 440

Коментарi