З метою духовного, творчого, інтелектуального розвитку учнівської молоді, створення умов для формування інтелектуального потенціалу нації Тернопільською філією МАН України щороку проводиться Всеукраїнський конкурс-захист науково-дослідницьких робіт учнів–членів МАН України та наукових товариств.

Всеукраїнську премію ім. Романа Завадовича у номінації "За популяризацію творчості Романа Завадовича" нагороду присудили Зборівській державній українській гімназії ім. Романа Завадовича.

В січні 2016 року педагогічний та учнівський колектив Зборівської гімназії подали дослідницькі роботи на здобуття Всеукраїнської премії ім. Романа Завадовича. "Образ рідного краю у творах Романа Завадовича. Спроба наукового дослідження" та "На перехрестях долі: штрихи до портрета Романа Завадовича" (упорядники Г.П. Ленар і Г.Є. Гуменна, вчителі української мови).

/Files/images/12376351_1241941485834480_8670851550500860500_n.jpg

11 лютого 2017 року відбувся 2-й тур 2-го eтапу Всeукраінського конкурсу - захисту науково-пошукових робіт учнів-слухачів МАН Украіни. Успішно захистили свої наукові проекти слухачі Зборівськоі філіі МАН Баліцький Дмитро, Романів Тeтяна, Завeрбна Ірина, Лукачат Марта, Полeва Христина, Свята Вікторія і Запотічна Зоряна./Files/images/ман2017_1.jpg

• Запотічна Зоряна ,учениця 9 класу, досліджувала «Художній простір «Саду божественних пісень Григорія Сковороди»,
  • Полева Христина, учениця 9 класу – «Образ Зборівської битви у творах українських письменників»,
  • Свята Вікторія- «Топоніми Зборівського району» (секція української мови і літератури).
  • Лукачат Марта, учениця 9 класу, запропонувала увазі журі науково-дослідницьку роботу «Кароль Ліпінський, життя і творчість видатного композитора»,
  • Баліцький Дмитро, учень 11 класу , захищав роботу «Суспільно-політичні зміни на західноукраїнських землях в 1939-41 рр.на прикладі Зборівського району»,
  • Романів Тетяна, учениця 11 класу, – «Зміна статусу жінки на західноукраїнських землях у міжвоєнний період»(секція історії).
  • Завербна Ірина, учениця 11 класу, - «Народна вишивка як вид декоративно-прикладного мистецтва» (секція мистецтвознавство).
28 березня 2017 року в Тернопільській Українській гімназії ім. І.Франка проведено обласну краєзнавчу конференцію учнівської молоді «Роде наш красний, роде наш прекрасний».

Учні гімназії Запотічна Зоряна, Янішевська Ірина (9 клас), Романів Тетяна (11клас) взяли участь у ІІІ етапі літературного конкурсу «Акорди творчості» (березень). Дівчата презентували ліричні вірші і прозові твори (Запотічна Зоряна написала новелу «Одинокий лелека», яку присвятила Андрію Раві). Компетентне журі у складі викладачів Тернопільського державного університету ім. В.Гнатюка та молодого поета , члена Спілки письменників України Юрія Матевощука, відзначило неабияку майстерність юних поетів і запропонувало й надалі писати, а Янішевська Ірина здобула третє місце у номінації «Поезія» за твір «Наповнюй все любов’ю».

У травні учні 2 (6) та 3 (7) класів гімназії представляли на обласному конкурсі дослідницьких робіт учнів 6-8 класів МАН України свої перші наукові дослідження.

Роботи були представлені в секціях

• географії (Ковбасюк Софія - диплом І ст., Кулик Тетяна та Ремез Христина - дипломи ІІІ ст. ),
  • історії України (Комар Олександр- диплом ІІ ст. ),
  • історичного краєзнавства (Борик Алла - диплом ІІІ ст. ),
  • етнографії (Кармазин Вікторія -диплом ІІІ ст. ),
  • філології (Будник Анастасія, Грицишин Яна -диплом ІІ ст.)
  • математики (Берлізева Анастасія - диплом ІІІ ст.).
  • /Files/images/свідоцтво про реєстрацію.jpg
  • /Files/images/Сертифікат 1.jpg