• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Зборівська філія МАН і наукове товариство "Думка"

З історії створення та становлення

/Files/images/mn11.png11 жовтня 2005 р. згідно наказу управління освіти і науки Тернопільської облдержадміністрації №382 «Про створення філії Тернопільського комунального територіального відділення Малої академії наук України» на базі Зборівської державної української гімназії ім. Романа Завадовича було відкрито Зборівську філію МАН України з таких напрямків:
  • природничий;
  • філологічний;
  • історико-правничий.
Координацію діяльності здійснює ТОКТВ МАН України.

/Files/images/mn10.png

Навчально-виховний процес у Зборівській філії МАН організовано на основі індивідуальних та колективних форм роботи, з дотриманням педагогічних та психологічних принципів відповідно до нормативно правової бази системи позашкільної освіти, Примірного Положення про філію Тернопільського обласного комунального територіального відділення Малої академії наук України та Примірного Положення про базовий навчальний заклад в системі Тернопільського обласного комунального територіального відділення Малої академії наук України, навчальних планів та програм, які відповідають віковим особливостям обдарованих дітей, їх індивідуальним інтересам та творчим здібностям.


На сьогодні (2021-2022 н.р.) Зборівська філія МАН нараховує 7 секцій (90 слухачів):
  1. Правознавство
  2. Географія
  3. Біологія
  4. Історія
  5. Українська мова і література
  6. Основи наукових досліджень
  7. Робототехніка.
/Files/images/mn9.pngНавчально-виховна робота з обдарованою учнівською молоддю організована за такими формами:
  • секції, клуби;
  • індивідуальна та консультаційна робота учнів під керівництвом педагогів, наукових консультантів, спеціалістів;
  • конференції, форуми, виставки, конкурси-захисти науково-дослідницьких робіт учнів;
  • навчальні збори, заочні та літні школи.
Однією з колективних форм залучення талановитої молоді до наукової діяльності є учнівське наукове товариство «Думка», яке діє в гімназії з 1994 року та журналістський клуб «Журавлик».

Вся робота Зборівської філії МАН спрямована на виконання завдань річного плану роботи та календарно-тематичних планів роботи секцій. Велика увага приділялась пошуку та залученню обдарованих учнів до активної роботи в в секціях МАН, творчих об’єднаннях та розвитку творчого потенціалу педагогічних кадрів.
/Files/images/mn3.png


Цій роботі сприяла участь закладу у Всеукраїнському експерименті «Проектування змісту навчально-виховного процесу ЗНЗ» (за програмою проф. АПН України В. Киричука). З педагогічними працівниками гімназії проведено семінар-практикум за участю В.Киричука з проектування особистісного розвитку гімназиста.

/Files/images/mn4.png



Зборівська філія МАН та дирекція гімназії намагалася збалансувати різні напрямки роботи, залучивши до цього всі суб’єкти діяльності – педагогічний, учнівський, батьківський колективи.





Ми співпрацюємо з ВНЗ, методичними службами (консультації, лекції, конференції, засідання творчих груп і методичних об’єднань) та іншими структурними підрозділами .
Це
  • корпус Миру США в Україні
  • міжнародна програма по обміну майбутніх лідерів FLEX
  • Інститут обдарованої дитини («Проектування особистісно-розвивального змісту навчально-виховного процесу ЗНЗ» за програмою В.Киричука)
  • Тернопільська державна медична академія ім. І.Горбачевського (екскурсіїї в музей)
  • Тернопільський національний педагогічний університет ім. В.Гнатюка (лекції до дня Злуки, утворення УСС – кандидат історичних наук, доцент Я.П. Секо)
  • ТОКІППО
  • консультації науковців щодо написання наукових робіт
  • краєзнавчий музей «Зборівська битва»
  • районна газета «Зборівська дзвіниця»
  • громадські організації: «Європейський діалог», «Пласт», КРОКС
  • районний архів.

/Files/images/mn6.png




Інформаційно-методична діяльність викладачів МАН спрямувана на ознайомлення з інноваційними технологіями, на розробки і впровадження авторських, експериментальних програм, змісту, форм і методів навчання, проведення обласних семінарів.






Нами проведено
  • 2012 р. - районний семінар з світової літератури на тему «Митець в контексті епохи. В.Шекспір – геніальний поет і драматург епохи Відродження. Шекспірівські читання» (Ключник Н.С.)
  • 2012 р. - районний семінар з психології «Синдром емоційного вигорання педагогічних працівників» (Чайковська О.В.)
  • травень 2012 р. - обласний семінар з образотворчого мистецтва для методистів РМК з предметів художньо-естетичного циклу на тему «Стимулювання комплексної мистецької діяльності педагогів до викладання предметів художньо-естетичного циклу в системі «вчитель-учень» (Балтарович М.М.).
  • Педагогічні читання по педагогічній творчості В.Сухомлинського «Серце віддане дітям».
  • 4-6 грудня 2012 р. – Всеукраїнський семінар-практикум керівників територіальних відділень МАН України та керівників наукових відділень філософії та суспільствознавства
  • Травень 2013 р. – обласний семінар-практикум «Формування всебічно розвиненої особистості як пріоритет системи позашкільної освіти в МАН України» викладачів секцій фізики. Української мови та літератури на базі Залізцівського відділення Зборівської філії МАН
Ми брали акт/Files/images/mn5.pngивну участь у таких заходах
  • 28.10.2014 р. – обласна нарада-семінар викладачів МАН (Теребовля)
  • 29.10.2014 р. - круглий стіл з питань роботи з обдарованою учнівською молоддю «Інтелект України» (Ковбасюк Я.Я.).
  • 27.02. 2014 р. - обласний семінар на тему «Шляхи і засоби реалізації програми «Основні орієнтири виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів України» (Кохан Н.М.)
  • 25.11. 2014 р. - обласна науково-практична конференція «Гімназії Галичини – світочі науки й прогресу» (Ковбасюк Я.Я., Тарнопольський А., Семенина В.)
  • 26.02. 2015 р. - науково-методичний семінар на тему: «Ноосферна освіта учасників навчально-виховного процесу Шкіл сприяння здоров’ю як підхід до зміцнення соціального здоров’я» (Кохан Н.М.)
  • 08.04.2015 р. - обласний постійно-дціючий семінар заступників з виховної роботи на тему «підвищення ефективності виховної роботи через впровадження інноваційних виховних технологій» (Кохан Н.М.)
  • 15.04.2015 р. - регіональна науково-практична конференція «Живімо за Українською Хартією вільної людини» (Ковбасюк Я.Я.)
  • 28-29.04.2015 р. - VІІ Всеукраїнська науково-практична конференція «Проектування розвитку та психолого-педагогічного супроводу обдарованої особистості» (Ковбасюк Я.Я., Ключник Н.С., Ленар Г.П.).

/Files/images/mn8.png
У Зборівській гімназії ім. Романа Завадовича з 1994 року діє учнівське наукове товариство «Думка». Впродовж навчального року юні дослідники працюють у багатьох секціях над темами, захист яких проходить у травні кожного року. Така робота є підготовкою до участі у роботі Малої академії наук України і майбутнього студентського життя. Багато старшокласників у 2014–2015 н.р. стали призерами ІІ етапу конкурсу-захисту учнівських науково-дослідницьких робіт МАН України

/Files/images/mn1.pngТрадиційно в травні місяці в гімназії проходять Дні науки. Гімназисти мають можливість поділитися своїми пошуковими та творчими здобутками в науково дослідницькій діяльності. Ось і цього року в навчальному закладі панувала атмосфера здорової конкуренції. На свято було запрошено представника районної ради (Горба Л.В.) та працівників районної газети «Зборівська дзвіниця» (Семенина О.В.). Вони звернулися до присутніх з побажаннями творчих успіхів. Засідання УНТ «Думка» розпочала Королева наук (Романів Т.) словами поезії В.Симоненка «Хто сказав, що все уже відкрито...».

Серед гімназистів є багато тих, які роблять власні поетичні спроби. Тому наступною сходинкою у науково-дослідницькій діяльності буде чергова презентація «Літературного часопису», у якому опубліковані вірші юних майстрів слова./Files/images/mn7.png

Популяризація діяльності Зборівської філії МАН України є важливим аспектом її функціонування. Поширення інформації про діяльність МАН сприяє зміцненню її іміджу як освітньої системи. Що забезпечує організацію та координацію науково-дослідницької діяльності учнів, створює сприятливі умови для їхнього духовного та творчого розвитку, професійного самовизначення. Популяризація діяльності передбачає розповсюдження відомостей про освітні послуги. Які пропонує МАН учням. Організацію навчально-виховного процесу в філії, інтелектуальні конкурси різних рівнів, наукові здобутки юних дослідників тощо.

З метою популяризації роботи Зборівської філії МАН на сайтах Зборівської/Files/images/mn2.png райдержадміністрації, Зборівської гімназії та на сторінках місцевої газети «Зборівська дзвіниця» розміщується інформація про результативність роботи юних манівців.

Популяризація діяльності здійснюється також через різноманітні масові заходи (семінари-практикуми, наради керівників, круглі столи та конференції), до участі в яких залучаються представники освітянських та громадських кіл.

Кiлькiсть переглядiв: 1904

Коментарi