Гімназійний щоденник

"Поет живе в серцях свого народу!"

Є дні, що минають і непомітно зникають без сліду. Нічого не залишають по собі, нічого не знаменують. Та є день, що ніколи не минає, що завжди з нами. Бо він увібрав у себе безсмертне дихання душі. Бо він такий великий і незбагненний, як життєдайний дощ, як весняний вітер, як щедре сонце.

Україна у долі своїй має такий день – 9 березня. День, який явив світові Шевченка – великого сина великого народу. І якщо святкування Шевченківських днів уже стало звичною традицією в Зборівській гімназії, то цьогоріч воно все ж не було таким, як завжди. Відзначення 200-річчя з дня народження Тараса Григоровича ми намагались зробити оригінальним і незабутнім.

/Files/images/Шевченківські дні 2014.jpg

Спочатку гімназистам було запропоновано взяти участь у флеш-мобі, присвяченому Шевченківським дням. Кожен класний колектив обрав собі цитату із твору Кобзаря, роздрукував на папері та повісив на дверях свого класу. Директор та вчителі також долучилися до акції: в той самий день крилаті вислови із віршів Тараса Григоровича на дверях їхніх кабінетів привертали увагу учнів. Чи варто уточнювати, що більшість цитат стосувалися сучасної непростої ситуації в Україні: «Прозріте, люде: день настав!», «Свою Україну любіть, любіть її,…во время люте, за неї Господа моліть», «Борітеся – поборете, вам Бог помагає!»

Оригінальними вийшли фото, зроблені під час флеш-мобу. Ставши на відповідні позиції, гімназисти та вчителі утворили так звану «живу фігуру» у вигляді цифри 200.

/Files/images/Флешмоб.jpg

Упродовж 6-7 березня під час перерв учні мали можливість зачитати твори Шевченка, підходячи до «вільного мікрофона», що був розміщений у холі навчального закладу.

/Files/images/Шевченківські дні 2014.))).jpg

У п'ятницю,7 березня, навчання розпочалось не як завжди: перший урок у кожному класі був присвячений творчості Т. Шевченка.

А вже у вівторок, 11 березня, як підсумок Шевченківських днів, було проведено вечір, приурочений 200-річчю з дня народження Тараса Григоровича. «Ти з нами йшов кайдани рвать з людей, благословляв, Кобзарю, нашу зброю – єси безсмертний, гордий Прометей!» - цими словами відкрили вечір ведучі Віталія Ганьбергер та Марія Завербна. Усіх присутніх було запрошено до перегляду уривка з фільму про Шевченка. Під час святкового дійства вірші декламували Інна Чорній, Ангеліна Хом'як (5 кл.), Тарас Перетятко ( 7 кл.), Евеліна Кафара, Ірина Завербна, Арсен Тарнопольський, Тетяна Романів (8 кл.), Мар'яна Яворівська, Тетяна Гринчишин, Ольга Плоска, Світлана Постоловська, Вікторія Семенина, Руслана Банадига, Діана Коваль, Ірина Гуменна, Ірина Куликівська (9 кл.). Учениці 6-го класу Наталя Булавська та Ірина Янішевська виконали пісню «Кароока Україна». Присутніх приємно вразила пісня «Учітеся, брати мої» у виконанні гімназійного хору. А десятикласниця Марія Гуменна потішила усіх акапельно виконаною «По діброві вітер виє».

Дійство завершили спільним виконанням «Заповіту» Шевченкового. Атмосфера захоплення творчістю Великого Кобзаря ще довго вирувала між присутніми.

Ми переконані – подібні заходи відіграють неабияку роль у формуванні в молодого покоління духовних цінностей, поваги до наших, українських, культурних і літературних надбань.

Автор: Марія Завербна, учениця 11 класу, редактор журналістського клубу гімназії ім.Романа Завадовича