Улюблені свята поряд

Поезія - це "найкращі слова в найкращому порядку", це вища форма існування". Й.Бродський

/Files/images/Поезія це неповторність.jpg

Що таке поезія? Поезія - художньо-образна словесна творчість, це твори написані віршами. Ось що таке поезія на словниковій мові .Це сухе, безбарвне пояснення слова "поезія" .

Насправді ж слово "поезія" вбирає в себе багато понять. Поезія-це коли ти летиш рядками і наповнюєшся енергетикою слова, отримуючи естетичну насолоду. Це коли хочеться перечитувати, знаходити щось нове.
Поезія - це сум, чарівність, музика, дотик до душі, струни якої ще довго будуть бриніти.І чим частіше - тим краще.Тоді людина буде духовно вищою і красивішою.


Поету
Квітами барвистими встелена дорога.
Хто в житті малює, а хто пише твори,
Те що наболіло, те що дороге -
Все це нам приносить слово золоте.

Так в віршах, поемах- рифми і слова,
І вони вливаються, як в душу доброта.
Так вони підносять войовничий дух,
Материнська пісня піднімає слух.

Ти поет натхненно створюєш вірші,
Ці рядки чудесні тихі, мовчазні,
Лиш тоді вони так несуть мету,
Якщо ти слухаєш істину в шляху.

В творчості й визнання, думки головні
Хороші шедеври – вірші та пісні.
Так поет дарує часточку душі,
Ми сьогодні вдячно вклоняємось тобі.

/Files/images/Поезія це неповторність 2.jpg

Маємо знати…

Всесвітній день поезії було проголошено делегатами 30-ї сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО в 1999 році. Перший Всесвітній день поезії було відзначено 21 березня 2000р. в Парижі (Франція), де знаходиться штаб-квартира ЮНЕСКО.
Метою встановлення цієї дати та здійснення заходів, присвячених поезії, є прагнення привернути увагу суспільства до поетичної спадщини та необхідності звернення до неї у виховній і просвітницькій діяльності. В Україні це свято відзначається на державному рівні щорічно з 2004 року.
Рішення про встановлення Всесвітнього дня поезії було прийнято в зв'язку з тим, що поезія може допомогти людині розгадати найскладніші питання. Вона формує громадську думку і в той же час передає внутрішні переживання як самого автора, так і читачів. Основна мета Всесвітнього дня поезії — дозволити невеликим видавництвам, які несуть поезію в маси, заявити про себе як можна голосніше. Крім того, представники ЮНЕСКО вважають, що поезія була і залишається найважливішою частиною сучасного мистецтва. Тому людство повинно навчитися цінувати поетичні рядки і знаходити в них справжнє багатство.
Всесвітній день поезії — це ще й нагадування всім сучасникам про великих поетів, які своїм твердим словом впливали на долі цілих держав і завжди були в пошані.

Автор: Мар'яна Яворівська
Кiлькiсть переглядiв: 73

Коментарi