Зернинки-цікавинки

Найближча до людини тварина

/Files/images/den_kochek.jpg

Бог створив кішку, щоб у людини був тигр, якого можна погладити

Віктор Марі Гюго

Всесвітній день котів традиційно відзначається в перший день весни — 1 березня. Початок весни — особливий період для кішок. Саме тому люди вшановують своїх улюбленців у перший день березня.

Кішка — це найближча до людини тварина. Наука, яка займається вивченням цього виду тварин, твердить, що кішки є надзвичайно розумними створіннями, багато в чому перевершують собак. Вважається, що кішки не приносять кинуту їм палицю, як це роблять собаки, лише тому, що вони не вважають цю роботу своїм обов'язком.

Котики ще здавна могли пишатися своїм великим значенням у житті людей. Ще у Давньому Єгипті їх вважали священними тваринами.

/Files/images/koshki.jpg

Джерело релігійної мудрості - Біблія - ​​розповідає нам про те, що в ті часи, коли Адам жив в райському саду, тварини розмовляли з ним на його мові і підпорядковувалися йому. Гріх Адама і Єви привів до того, що гармонія цього ідеального світу порушилася, людина і все живе стало смертним. Тварини розділилися на "чистих" і "нечистих". До нечистих відносяться такі тварини, як собака, заєць, верблюд і ін Тримати в будинку нечистих тварин є великим гріхом, нечистих тварин навіть не пускають на поріг будинку, так як це призводить до нещасть в будинку. Приміром, за давньоруському повір'ям, принести в будинок живого зайця - до смерті члена сім'ї. Тому, з релігійної точки зору, не рекомендується тримати в домі собаку, тоді як кішка - істинно домашня тварина. Кіт - це символ домашнього тепла і затишку. Кіт також є помічником в домашньому господарстві, так як він ловить мишей. Якщо у ваш дім прийшла кішка, то це до великого щастя в родині. Що прийшла кішку не можна проганяти, але й насильно затримувати у своєму будинку теж не можна. В давнину люди визначали час станом зіниці кішки, тому часто носили кішку з собою.

Кішка має вільний вхід навіть до церкви, священнослужителі не мають права проганяти кішку, так як вона "чисте" тварина. У багатьох древніх російських містах (у Суздалі, Володимирі) біля воріт храму є спеціальні отвори для кішок. Зміст кішок в православних храмах - не рідкість, так як кішка - воістину саме "затишне" тварина. Таке релігійне повагу до котів існує в багатьох релігіях. Стародавні єгиптяни поклонялися кішкам, так як ці тварини позбавляли їх від голоду - охороняли від мишей зернові сховища. Єгипетська богиня радості і здоров'я Бастет зображувалась з котячою головою. Скандинавська богиня любові Фрея їздила в котячої упряжці.

Оптинський старець Нектарій стверджував, що кіт врятував наш світ. Сталося це також в біблійні часи. Коли Бог обрушив на землю всесвітній потоп, кіт, який перебував з іншими "тварюками" в Ноїв ковчег, зловив мишу, в яку вселився біс, і яка мало не прогризла дно ковчега. За цей велику заслугу всі коти потрапляють в рай після смерті.

Святкування Всесвітнього дня котів влаштовують для 36 видів цих тварин, які знаходяться поруч з людиною у всіх куточках землі. Кожна кішка має свій особливий характер. Ці тварини вимагають поваги до себе, оскільки відчувають себе рівними з людиною.

Всесвітній день котів — це ще один привід побалувати свого улюбленого домашнього вихованця, адже всі коти без винятку дуже люблять ласку і тепло. Якщо забезпечити їм комфортне життя, повну турботи і ніжності, тоді кішки обов'язково подарують своїм господарям своє приємне муркотанням.

Автор: Вікторія Семенина

Кiлькiсть переглядiв: 71

Коментарi