Рубрика: "Гімназійний щоденник"

"Зустрічі, які надихають"

Я неодноразово запитувала себе, що потрібно, щоб стати освіченою, високоінтелектуальною людиною. Я розуміла, що найбільшу роль відіграє саморозвиток. Я багато читала, переглядала наукові передачі, мене цікавили загадки історії та речі, які не під силу зрозуміти, пояснення яких, шукають уже не одне десятиліття.

З часом я зрозуміла, що одних лише книжок – мало. Люди, які змогли реалізувати себе; люди, які змогли перебороти усі труднощі та досягнули своєї мети – ось, що справді повинно надихати, не дати зупинитись і завжди підштовхувати вперед.

Саме з такою людиною я мала можливість зустрітись. 6 грудня члени журналістського клубу та усі бажаючі мали можливість поспілкуватись із режисером Ігорем Чайкою. Спокійна та дружня атмосфера сприяла спілкуванню. Ми мали змогу запитати про те, що нас хвилювало, адже вже зовсім скоро ми обиратимемо свій подальший та пов’яжемо своє життя із журналістикою.

Режисер розповів про свій життєвий шлях, про те, що зумовило його творчу діяльність. Він дав поради, необхідні журналісту-початківцю та підказав найактуальніші теми для обговорення. Якщо до цього сумнівалась, яку професію я б хотіла опанували, то після цієї розмови у мене з’явилось неабияке бажання спробувати себе у ролі журналіста.

Я зрозуміла, що журналістика – одна з найцікавіших професій, яка відкриває для нас все нові і нові горизонти. Жоден інший різновид діяльності не дає такої можливості для самореалізації . Спробувати себе у журналістиці може кожен, адже вона охоплює усі сфери нашого життя і дає змогу зацікавити людей різних вікових категорій. Журналіст – це, перш за все, всебічно розвинена людина, яка завжди готова навчатися, готова до пошуку. Людина, яка не боїться змін. Людина, яка не боїться труднощів.

Зустріч правила на мене надзвичайно приємне враження. Стати успішним, можна лише спілкуючись з успішними людьми, тому я дуже рада, що мала можливість познайомитись із Ігорем Чайкою, відомим режисером та журналістом.

Зоряна Запотічна

Рубрика: "Моя країна - Україна"

Україна - європейська країна

Для мене європейська країна це насамперед країна , в якій дотримуються всіх законів, в якій живуть толерантні та освідченні люди від яких ти ніколи не почуєш ненормативної лексики , які будуть поважати один одного та гуманно відноситись до всього живого. Бути європейцем означає бути сучасною та мудрою людиною , яка є господарем своєї свідомості. Своє життя можеш змінити тільки ти , тому розраховувати потрібно тільки на себе. Я-європеєць , отже я відкрита та щира людина , яка може вільно спілкуватись і співпрацювати з людьми різних національностей та релігійних поглядів. Я ніколи ти дискримінуватиму людей за зовнішністю, статтю , віком та моральними поглядами. Усі ми є рівними в правах та в рівній мірі заслуговуємо щастя.

Я вважаю , що європейська країна це, перш за все, дотримання порядку та чистоти. Я не засмічую довкілля і думаю , що люди повинні вчиняти так само. На мою думку , місце сміттю тільки в сміттєвих баках , а не на вулицях нашого міста. Під час прогулянки набагато приємніше бачити чисті тротуари та узбіччя, а не купи сміття та непотребу. Також ми маємо дбати про навколишній світ та шанувати природу , адже це надзвичайно важливо для нас.Я не вживаю ненормативну лексику і думаю , що людям потрібно викреслити її зі свого лексикону . Людина , яка вживає нецензурні слова, складає про себе негативне враження. Нікого не прикрашає агресія і на мою думку всі конфлікти можна вирішити мирно та без лайки. Нам потрібно приділяти більше часу читанню книг, вивченню віршів та більше цікавитись творчістю українців , адже нам є чим пишатись. Ми повинні більше цікавитись історією України , адже хто не цінує своє минуле , той не має майбутнього.

Я-європеєць та веду здоровий спосіб життя. Регулярно займаюсь спортом та правильно харчуюсь. Я вважаю , що такі дії не тільки добре впливають на стан мого здоров’я , а й підуть на користь моїм нащадкам.

Одним з найбільш розвинутих міст в Україні безперечно вважається наша столиця – Київ. Недавно я побувала у цьому надзвичайно красивому та великому місті. Оскільки це моя не перша поїздка в столицю , я помітила значні зміни. Це місто стало набагато чистішим , люди вихованіші та більш доброзичливі. Більше людей почали розмовляти українською мовою. Це можна помітити, прогулюючись цим мальовничим містом.

У рамках проекту «Міняю сім’ю: життя у великому місті» я мала змогу не тільки познайомитись з учнями 144 ліцею, а й прожити деякий час у сім’ї однієї з них. І я можу з гідністю назвати їх європейцями. Чому? Вони є частиною патріотичної молоді, яка вільно виражає свою думку та вподобання і саме на таких як вони потрібно рівнятись. В мене залишилось дуже багато гарних вражень від нашої столиці. Я побачила багато красивих місць які вартують уваги, та що більш важливо – я зустріла людей, які змінили моє світобачення, людей – які переконали мене, що Україна – це щирість, готовність допомогти та підтримати.

На мою думку , бути європейцем - це справа гідності, адже не кожен готовий змінювати свій світогляд і життя заради європейських стандартів. Ми повинні самовдосконалюватись та бути відкритими до нових ідей та можливостей. Нам ще потрібно багато зробити для того , щоб наша країна стала дійсно європейською. Я впевнена, що ми на правильному шляху і попереду нас чекає тільки світле майбутнє.

Дарія Сакали

Кiлькiсть переглядiв: 204

Коментарi