Моя країна - Україна


«Не той багатий, хто багато має, але той, хто багато дає»

/Files/images/допомога бідним.jpg19 грудня - міжнародний день допомоги бідним

Ще за часів свого земного життя Іісус Христос казав, що ми завжди матимемо із собою жебраків. Це цілковита правда. Яке б не було суспільство - багате чи бідне, - у ньому завжди лишається прошарок тих, хто не в змозі себе прогодувати. Треба пам'ятати, що, допомагаючи бідним, ми допомагаємо і собі. Адже недарма святі називали жебраків своїми головними благодійниками. Саме завдяки милосердю до бідних багато хто має змогу досягти Царства Небесного.

За даними міжнародних експертів, на кінець ХХ століття біля чверті всього населення планети, тобто півтора мільярда чоловік, злидарюють. У зв'язку з цим ООН прийнято кілька програм, які мають на меті викорінення убогості.

Перші програми з ліквідації убогості почали діяти ще 10 років тому, але поки що число тих, хто живе за межею бідності, не зменшується.

Організація об'єднаних націй розглядає бідність як «стан тривалої вимушеної відсутності необхідних ресурсів для забезпечення задовільного способу життя». Вона означає не лише нестачу грошей, але й гідної роботи, зручного житла, доступу до гарної освіти і охорони здоров'я.

Важко уявити, скільки в нашому світі людей, яким доводиться тягнути злиденне існування. Варто замислитися: згідно з оцінками в усьому світі, в період 1990-2007 рр. убогість стала причиною смерті понад 300 мільйонів чоловік, що в чотири рази перевищує число жертв у двох світових війнах. І 19 грудня кожен свідомий громадянин зобов'язаний допомогти хоч одній людині, яка цього потребує.

У багатьох країнах світу традиційно допомогу бідним, поряд з державними і міжнародними програмами, здійснюють різні релігійні та благодійні громадські організації, а також приватні меценати.

Нехай у цей день кожний свідомий громадянин допоможе тому, хто цього потребує.

І нехай бідність існує виключно як економічне явище, проте нехай люди будуть багатими на близьких людей, на радісні, щасливі дні.

Автор: Руслана Банадига
Кiлькiсть переглядiв: 84

Коментарi