Улюблені свята поряд

А чи пам'ятаєте ви, коли Всесвітній день прав дитини?

Ні? Отже, я вам нагадаю, він святкується 20 листопада. В цей день дорослі особливо ставляться до дітей, адже вони - майбутнє нашої країни.

Але ж не всі діти знають свої права, тому звернемось до літературних героїв. Ось Попелюшка, Білосніжка, Мауглі та Гидке каченятко не можуть довести свою правоту, тому що вони не читали Конвенцію прав дитини. У цьому документі записані права, якими ви можете користуватись до 18-ти років.

Гидке каченятко позбавлене права на піклування і турботу. Це означає, що його батьки не опікувались ним, не дбали про його інтереси…

А от Попелюшка не має можливості достатньо харчуватися. Мачуха не бажала дівчинці добра, тому не доглядала за нею. Та й її особисте життя ділилось між двома сестрами та нерідною мамою.

Кожна дитина повинна ходити в школу, чого не міг робити Мауглі, бо ж наскільки ви знаєте, в джунглях немає шкіл.

А також Білосніжка не могла висловити свою думку, на яку вона мала законне дитяче право. Особливо, коли вона була неправа.

Діти мають право на об¢єднання, тому Попелюшка, Мауглі, Білосніжка та Гидке каченятко можуть створити власне об¢єднання під грифом «Цілком таємно», в якому би створювались нові… Нехай це буде прихованою інформацією.

Усі «маленькі дорослі» повинні розвивати свої таланти. Адже в кожної людини є певний дар. Отже, Білосніжка може співати голосно, навіть якщо в неї вдома звукопроникні стіни. В цьому є плюс – її сусіди зможуть оцінити чарівний голос дівчинки.

Дітлахи є рівними між собою. А значить, що Мауглі, з золотистим відтінком шкіри, цілком законно може товаришувати з Попелюшкою, в якої шкіра біла, наче щойно зроблена моцарелла.

Автор: Світлана Постоловська