Актуальності на хвості сороки

«Заговори, щоб я тебе побачив!..» (Сократ)


/Files/images/Копия Мова наша серце наше.jpgВона, за словами Оксани Забужко, є способом народження думок. Ліна Костенко зазначала, що вона – це те, без чого нація вмирає. Вона, казав Юліан Дзерович, - це кров, що оббігає тіло нації. Кожен вже, напевне, здогадався, хто вона. Йдеться про мову. Це питання, про яке говоритимуть вічно, я вирішила порушити не випадково. 21 лютого – Міжнародний день рідної мови.

Любов до мови-неньки, любов до Батьківщини — нероздільні поняття. Вони споконвіку живуть у людських серцях і притаманні тим, хто шанує історію та культуру власного народу. Дійсно, не було жодного видатного письменника, який би не висловив любові до рідної мови, а також своєї тривоги за неї. Не було жодного поета, який би не покладав на рідну мову найсвітліших надій. Так склалося тому, що кожен митець бачив долю свого народу в майбутньому невідривною від долі мови.

Цікавим є той факт, що загальна кількість мов на світі – 7 538!!! І для кожної людини її рідна мова є найкращою, наймилозвучнішою, найбагатшою. Тому не дивно, що я такою вважаю саме українську. На перший погляд може здатися, що це лише суб’єктивна оцінка, на яку вплинули мої патріотичні переконання. В такому разі хочу звернути увагу на те, що серед безмежного різноманіття мов, які є на Земній кулі, українська мова посідає ДРУГЕ місце, така вже вона милозвучна! Варто віддати цьому належне.

Та я ні в якому разі не хочу сказати, що інші мови світу є менш значущими. Бо ж усе на цьому світі створено не просто так. Ще змалку я росла надзвичайно допитливою дитиною. Як згадують мої батьки, вони не встигали знайти відповіді на все, що мене цікавило. Одним із тих запитань, які так не давали мені спокою було: навіщо ж на світі стільки мов, хіба не було б легше людям спілкуватися одною, усім знайомою? Та лише недавно (написання цієї статті теж відіграло значну роль) мене осінило: досконалість не має меж! То ж чим більше мов вивчатиме людина, тим ерудованішою вона буде! І не треба казати, що це таке вже недосяжне завдання, Агатангел Кримський володів 50 мовами, що, на мою думку, заслуговує поваги! Тому давайте розширювати горизонт своїх можливостей! При цьому не забуваймо настанов Великого Кобзаря: «І чужого научайтесь, й свого не цурайтесь!»

Автор: Марія Завербна

Кiлькiсть переглядiв: 81

Коментарi

  • Margott

    2013-07-01 05:01:32

    You con'udlt pay me to ignore these posts!...