Актуальності на хвості сороки

Безпека у «світовій павутині»

Інтернет увійшов у наше повсякденне життя, стираючи кордони у спілкуванні з родичами і друзями, послуговуючись для дозвілля, навчання, професійного росту.За даними дослідження ЮНЕСКО, 96% українських дітей віком 10-17 років користуються Інтернетом, з них – більше половини не знають про його небезпеку І, попри простоту й доступність онлайн-сервісів, не забуваймо:
• При використанні безкоштовних веб-сервісів Ви можете дати інформацію про себе своїм друзям і зробити її видимою для сторонніх. Інші можуть зробити те ж саме - без Вашої згоди.
• В Інтернеті не можливо зберегти анонімність.
• Спілкуючись онлайн з незнайомими в реальному житті особами, уникайте подання будь-якої інформації приватного характеру.

• Ніколи, нікому не давайте свої паролі, тому що лише ви несете відповідальність за будь-яку діяльність під вашим паролем в Інтернеті.
• Ніколи не виставляйте в мережі будь-які фото, відео друзів, родичів, однокласників і т.п. без їх на це згоди.
• Будь-які завантажені вами зображення в Інтернет перестають бути приватними і ви не можете контролювати, де, ким, як і коли вони будуть використані.
• Оминайте сайти, які пропонують нагороди чи премії в обмін на будь-яку вашу інформацію приватного характеру.
• І основне: якщо щось не є прийнятним в реальному житті, то це не прийнятно в Інтернеті також!

Отож, пам'ятаймо про День безпечного Інтернету та що небезпеку краще попередити РАЗОМ!

/Files/images/internet3_(1).jpg

Міжнародний День безпечного Інтернету відзначається у другий вівторок лютого. День започатковано у 2004 році організацією Insafe (Європейською мережею безпечного Інтернету) з метою пропагування ідей безпечного доступу дітей та молоді до Інтернет-ресурсів, ознайомлення батьків, вчителів і вихователів з проблематикою безпеки дітей в Інтернеті, а також популяризації важливості теми on-line безпеки.

В Україні цей день відзначається вже шостий рік поспіль завдяки ініціативі компанії«Майкрософт Україна». З моменту заснування були проведені сотні акцій, найважливіша серед яких – це запуск освітнього сайту «Онляндія –безпечна веб-країна», на якому всі бажаючі можуть отримати необхідну інформацію, приєднатися до руху й зробити свій посильний внесок у вирішення проблеми.

. За підсумками глобального дослідження аналітичної компанії The Royal Pingdom кількість користувачів Інтернету у світі перевищила два мільярди. Згідно рейтингу bigmir.net зростає й чисельність вітчизняних користувачів.

Автор: Діана Коваль