Фінансова грамостність

Економія як стиль життя

Як економити воду?

· На 5-хвилинний душ витрачається 114-230 літрів води, а об’єм середньої ванни - 140-200 літрів. Тож значно краще спокійно поніжитися у ванні, ніж стояти під душем. Для комфортного прийняття ванни не обов’язково наповнювати її до країв.

· Чищення зубів може бути економним. Для цього відкривайте кран лише настільки, щоб намочити щітку і набрати води у склянку для полоскання.

· Коли миєте руки, вмикайте воду під невеликим напором.

· Зі зламаного зливного бачка за рік може витекти 700 000 літрів води. Для заощадження води в туалеті також можна покласти у зливний бачок літрову пластикову пляшку, наповнену водою. Це допоможе родині з кількох осіб зберегти до 24 000 літрів води на рік.

Як економити електроенергію?

Використання енергозберігаючих ламп

Одним із способів економити світло є проста заміна звичайних ламп розжарювання на енергозберігаючі. І хоча вартість таких лампочок вища, ніж звичайних, але служать вони набагато довше.

Йдучи з приміщення, гасіть світло Мабуть, це правило є найпростішим способом економити електроенергію

Зробіть у будинку косметичний ремонт Невеликий косметичний ремонт так само допоможе заощадити на електриці. Для цього вам буде потрібно всього лише поклеїти світлі шпалери і пофарбувати стелю в білий колір. Світлі стіни здатні повертати до 80% променів.

Заміна старої проводки Іноді підвищене споживання електрики виникає через застарілу електропроводку. У цьому випадку досить замінити її, отримавши не тільки можливість заощадити, а й підвищивши пожежну безпеку приміщення.

Не залишайте електроприлади в режимі "очікування" Телевізори, комп'ютери, музичні центри активно експлуатуються лише по кілька годин на добу. В інший час вони знаходяться в режимі очікування, поглинаючи при цьому електроенергію.

Як зберегти тепло?

1. Закривайте вночі штори, використовуйте жалюзі.

2. Вивільняйте простір навколо радіаторів.

3. Щільно зачиняйте двері кімнат і квартири.

4. Встановіть захисний екран.

5. Ізолюйте стіни, підлогу і стелю.

6. Використовуйте, якщо це реально, для опалення дрова. Якщо це неможливо - встановіть економічний газовий конденсаційний котел.

7. Встановіть термоголовки на всі батареї (15-20% економії)

8. Підключіть кімнатний хронометричний термостат (15-35% економії)

9. Зробіть теплоізоляцію містків холоду (15-40% економії)

Автор: Ірина Куликівська

Кiлькiсть переглядiв: 54

Коментарi