Різдво Христове


/Files/images/Різдво.jpg І знову після Нового року за традицією ми готуємося до Різдва Христового. На Святвечір готуємо дванадцять страв, головною з яких є кутя. Запрошуємо рідних та друзів, щоб разом бути на Святвечір та Різдво Христове. Що не кажіть, а Різдво Христове втішає, упевнює нас в житті, розбуджує роздуми про нас самих, про мету нашого народження та нашого життя - під сонцем, під небесами та між людьми. Народжений Спаситель став і нашим Спасителем, нашим життям, і всім тим, що наповнює змістом земне буття людини.

Великий отець Церкви святий Іван Золотоустий говорив, що день Різдва Христового - найважливіший серед усіх празників, мати всіх свят, їхній початок і основа. До чого так сильно поривалися праотці, що передрікали пророки і чого так бажали побачити праведники - усе сталося в день Різдва Христового: "Бог явився на землі в тілі і вселився між людьми".

Різдво Христове принесло на землю радість і мир людству, бо в ньому - запорука вічного життя і вічної радості. Запитуємо себе: а що таке радість? Це передусім внутрішнє умиротворення, задоволення всіх добрих намірів та прагнень, подолання життєвих перешкод, заспокоєння духу. Радість - це відчуття повноти життя, в якому немає жодних вад та недоліків. Радість - це мир совісті, коли її не засмучує жоден страх, зневіра чи почуття гіркого жалю. Справжня радість не скороминуща, а вічна. Вона починається тут, на землі, і переходить в життя небесне.

Хочемо ми того чи ні, а життя - це бурхливий океан, в ньому ми всі різні, і в кожного - свої виклики і своя боротьба за життя. Та завжди з нами наш Спаситель, Господь Ісус Христос. Він надихає нас на життя, на боротьбу за нього, а також за збереження гідності й чесності як для себе, так і для прийдешнього покоління.

Зустрічаючи Святвечір і Різдво Христове, просімо Бого-Дитятко за мир у всьому світі.

Сутінки на землю тихо опустились,

Засвітилась зірка ясна в небесах.

В вечір цей надія наша народилась

І велика радість у людських серцях.

Бо прийшов Святвечір

в кожний дім й родину

Перейшов оселі кожної поріг,

Світлом огортає матір-Україну,

Бо Христос родився зупинити гріх

І вселити віру, щоб жила людина,

У любові й щасті проходили дні,

І між кожним завжди

була справедливість,

Не було щоб місця горю у житті.

В барвах у світлиці на ялинці стрічка,

І сім'я сідає за святковий стіл,

Помолились разом, запаливши свічку,

Щоби ласка Божа не минала світ.

А на ранок дзвони виграють повсюди

І колядок лине милий розголос,

Бо Різдво велике і радіють люди,

Бо зійшов на землю із небес Христос.

Отже, знову й знову в наших храмах лунає і тішить серця, сповнює їх радістю ангельська пісня.

Автор: Руслана Банадига

Кiлькiсть переглядiв: 46

Коментарi