Рубрика: "Поетична кав'ярня"

/Files/images/81.jpg

Просто читай... Черпай мудрість!

Чи задумувалася ти, яке місце мають книжки у твоєму житті зараз, коли з'явилося телебачення, комп'ютери та інші гаджети?

Упевнена, що у твоєму житті вона займає особливе місце. Вона ж бо є істинним джерелом мудрості.

Згадується дитинство. Дитячі казочки, які в дитинстві читала мама чи бабуся, залишилися у твоїй пам'яті назавжди, вони закарбувалися у ній. Саме з них ти змогла зрозуміти істини людського життя, і хай кажуть, що життя не казка, однак мудрість отримана з казки ставатиме у пригоді впродовж усього життя.

Далі згадується перша прочитана тобою книжка, в дитинстві, коли ти тільки-тільки-но навчилася читати. Це стало для тебе чимось дуже особливим. На той момент це було найбільше досягнення. Ти і досі часто згадуєш того цікавого слоника, який жив біля річки Лімпопо... Читаючи цю книгу, ти немов була там, на берегах річки, і неначе бачила того слоника, намагалася йому допомогти у важку хвилину.

З часом ти все більше і більше читала, і книга стала твоєю вірною подругою, найкращою порадницею. Згадуються захопливі віршики про Ясочку, про жабок, про природу... Ці символи дитинства і досі живуть у твоїй пам'яті.

Зростаючи, ти змінювала свої інтереси, свої погляди і разом з ними змінювалися і книжки, які ти читала. Чи, може, навпаки, обираючи все нові і нові книжки, ти все більше і більше черпала інформації, яка впливала на твоє світосприйняття. Однак, хай там як, а свої пригоди разом з сім'єю мумітролів ти не забудеш ніколи.

А пам'ятаєш, своїй політ на пурпурову планету? Яким було б твоє життя без книги? Нудним, нецікавим, сумним та, мабуть, навіть беззмістовним. Йшов час і ти обирала все більші за обсягом книги. З часом черга дійшла і до тієї, яка на завжди залишиться однією з твоїх улюблених книг. Це книга Жуля Верна " П'ятнадцятирічний капітан"... Ти здійснила дивовижну, але небезпечну подорож разом з героями твору, співчувала їм, розгадувала разом із ними загадки життя, переживала за них. А таких книг було дуже багато. Саме вони виховали тебе, навчили життєвих мудростей. Завдяки цим книгам ти вмієш добре розбиратися у людях, розплутувати найскладніші ситуації, переживати найбільші труднощі так, щоб це додало тобі ще більше мудрості.

Ставши юною дівчиною, ти все більше надавала перевагу книгам про кохання. І часто немов закохувалася у головного героя якоїсь із книг. Тобі завжди було жаль, що ти не можеш бути частинкою цієї книги. Ну а далі пішло вивчення літератури, тепер ти не просто черпала з книги найосновніше, але й старалася аналізувати цю книгу. Вивчаючи літературу, ти побачила, що у книзі змальована наше життя дуже по-різному: це залежить від напряму, жанру, стилю автора.

Книга — твій найкращий учитель. Читаючи їі, ти маєш безмежні можливості. Ти можеш перебувати у будь-якому кінці світу, мати різноманітних друзів. Книга вчить тебе цінувати високі почуття. Вчить цінувати дружбу. Вона твоя супутниця життя. То чи може щось замінити її? Не може... Цей душевний зв'язок між вами розірвати не можливо. Ти і зараз читаєш книги. Ти і зараз переймаєш таким чином досвід інших. Ти ніколи не зрадиш свою вірну подругу дитинства...Книгу... У ній ж бо всі закони природи, істини і вирішення всіх проблем. Вона це все береже для тебе... Просто читай...

Черпай мудрість!

ВІКТОРІЯ СЕМЕНИНА

Кiлькiсть переглядiв: 249

Коментарi