Рубрика: "Актуальності на хвості сороки"

Не губіться у медіапросторі!

Ми живемо у надзвичайно цікавому світі , де людство цілком залежить від інформації , яку черпає з модних гаджетів. Дуже часто повідомлення, які знаходимо на сторінках газет та журналів, в інтернет-статтях чи чуємо по телебаченню, містять багато зайвого та неправдивого, яке згодом починає здаватися цілковитою правдою, адже люди такі довірливі. Ігноруючи це, ми потроху нагадуємо запрограмованих роботів, які сприймають будь-яку інформацію незалежно від її вмісту. Наприклад, моя сім’я не любить дивитись телевізор, тому що там часто транслюють реклами та програми із негативним змістом, які ми запам’ятовуємо найбільше , а те , що нам дійсно потрібно, залишається поза нашою увагою.

Український телеефір досі залишається ареною інформаційної війни між конкуруючими олігархами. На мою думку, великий вплив на медіапростір України також має війна на Сході та масштабна російська пропаганда. В дитинстві я ніколи не помічала, скільки людей говорить суржиком, тому вважала, що це правильно і не акцентувала на цьому свою увагу. Проте тепер я зрозуміла, наскільки сильно наша рідна та милозвучна мова переплелась з російською, адже ледь не через слово ми вживаємо русизми у своєму повсякденному житті. Це наслідок того, що більшість телепередач та фільмів на українському телебаченні російськомовні. Вирішення цієї проблеми просте – слідкуймо за чистотою своєї мови, популяризуймо фільми українською, адже, на мою думку, російський переклад значно програє українському дублюванню іноземних фільмів.

Звичайно, у світових засобах масової інформації є також багато проблем і Україна – не виняток. Одна із найгостріших – це недостовірна інформація , яка, на жаль, трапляється дуже часто. Найяскравішим прикладом є реклама, яка спрямована не інформувати, а спонукати глядача до вчинення певних дій.

Я вважаю , що сліпа людська довіра у те , що лунає із радіоприймачів чи майорить із екранів телевізорів, перетворить нас на сіру масу роботів або ж ми просто станемо маріонетками, яким не потрібно буде приймати рішень та перейматися власним життям.

Для вирішення цих проблем потрібен тільки час та справжні українці - патріоти , які люблять свою націю , поважають традиції та мову наших предків і не піддаються маніпуляціям тих, хто хоче нас роз’єднати і змушує забути, що ми – одна нація, одна країна, один народ.

Вікторія Бас

Кiлькiсть переглядiв: 107

Коментарi