Актуальності на хвості сороки

Спасибі, волонтери!

Кожного року п'ятого грудня люди святкують день волонтерства. В цей день ми дякуємо волонтерам, які вже довгий час безкорисливо допомагають іншим, тим, які недавно прийняли рішення не залишатися осторонь чужих проблем, а також тим, які заохочують усіх небайдужих до цієї необхідної справи. У першу чергу, що ж таке волонтерство?

Волонтерство — це благодійна діяльність приватної особи, яка не вимагає фінансових пожертвувань від особи, а базується переважно на використанні часу та навичок цієї особи, які надаються особою на безоплатній основі.

Волонтерська діяльність – добровільна, безкорислива, соціально спрямована, неприбуткова діяльність, що здійснюється волонтерами та волонтерськими організаціями шляхом надання волонтерської допомоги. Волонтерська допомога – роботи та послуги, що безоплатно виконуються та надаються волонтерами та волонтерськими організаціями. Волонтерська діяльність є формою благодійництва.

І ще кілька слів з історії виникнення волонтерства. Існує припущення, що волонтерство як суспільний рух виникло на Заході, а першими волонтерами були самаритяни, які почали надавати допомогу усім, хто її потребував. Більш впевнено можна говорити про виникнення феномену волонтерства вже з середини XIX століття. 1859 рік вважається роком виникнення волонтерського руху у світі. Саме в цей період Жан Анрі Дюнан, відомий французький письменник-журналіст, вражений наслідками кривавої битви при Сольферіно, запропонував створення Червоного Хреста — організації, яка б працювала на волонтерських засадах і надавала першу медичну допомогу полоненим та пораненим. Принципами, сформульованими Анрі Дюраном, керуються і досі волонтерські організації усього світу. 1859 рік вважається роком виникнення волонтерського руху у світі. В Україні волонтерство з'явилося на початку 90-х років минулого століття, а офіційно його визнано Постановою Кабінету Міністрів України від 10 грудня 2003 р., якою також затверджено «Положення про волонтерську діяльність у сфері надання соціальних послуг». Щорічно 5 грудня відзначається Міжнародний день волонтера.

У нашій гімназії також є волонтер з Америки -- Дастін Крістенсен./Files/images/Дастін Крістенсен.jpgВін допомагає учням в удосконаленні знань з англійської мови, створює для цього комфортні умови спілкування рівного з рівним, і ми насолоджуємося живою англійською. Усі учні і вчителі з великим задоволенням співпрацюють з ним. Містер Дастін – цікавий співрозмовник. Нещодавно я мала змогу взяти у нього інтерв’ю.

--Чому ви вирішили зайнятися волонтерською діяльністю ?

-- У першу чергу це дуже захоплива річ - бути волонтером. Мені подобається робити свій внесок в освіту дітей, допомагати їм у вивченні мови. Також я люблю подорожувати.

-- Чи підтримали ваші друзі та родичі цей вибір?

-- Так, підтримали. Спершу моя сім’я переживала. Чи добре буде в Україні? Як приймуть? І ще й довгий час далеко від дому, в чужій країні. Але потім я сказав, що в мене все добре. В Україні мене дуже гарно прийняли, і вони заспокоїлися.

-- Як так вийшло, що ви поїхали саме в Україну?

-- Взагалі, я хотів поїхати в Південну Америку, адже знаю іспанську мову, але організація запропонувала Україну, і я погодився.

-- Які у вас склалися враження від роботи у Зборівській гімназії?

-- У мене склалися найкращі враження. У гімназії дуже добрі вчителі, які завжди готові допомогти. Діти, що навчаються у гімназії, проявили велике бажання вивчати англійську, вони є приємними у спілкуванні та цікавими.

-- Ви вже скоро поїдете додому. Чим запам’ятається Україна?

-- Мені подобається Україна. Вона дуже відрізняється від моєї країни, адже тут є зима. Також в Україні гостинні люди.

Отож, я хочу всіх волонтерів, а особливо містера Дастіна, привітати зі святом, побажати багато міцного здоров’я, успіху та натхнення у роботі. Хочу також зазначити, що волонтерство є дуже благородною професією чи захопленням. Вдячна тим людям, які завжди готові на безкорисливу допомогу.

Автор: Вікторія Семенина