Актуальності на хвості сороки

У наукових лабіринтах

Українське шістдесятництво

Учні та вчителі Зборівської державної української гімназії ім. Романа Завадовича змогли дізнатися більше про роль шістдесятників в історії України, про представників цього руху та їхні методи боротьби за самостійність і розвиток української культури, за право митців самим обирати напрями і течії творчості. Дуже цікаву і змістовну лекцію прочитав Секо Ярослав Петрович, доцент ТНПУ ім. Володимира Гнатюка.

/Files/images/0000000000000000000000000002.jpg

А задумувалися ви коли-небудь, переглядаючи мультфільми " Простоквашино" чи " Ну, постривай", що вони розповідають нам про шістдесятництво. Особисто я - ні. Пан Ярослав по-новому розкрив для нас, слухачів його лекції, значення цих мультфільмів. Розповів нам про причини винекнення десидентсва в Україні в контексті історії того часу, про об'єднання шістдесятників в Україні, про найяскравіших представників цієї течії та їхні здобутки.

/Files/images/0000000000000000000000000001.jpg

Вікторія Семенина

З уст науковця про колайдер

До нас у гості приїхав кандидат фізико-математичних наук Юрій Скорецький. Науковець надзвичайно легко і просто пояснював на перший погляд складні речі. Аудиторія була в захваті.
Лекція була запланована на 1 год., але перед надзвичайно цікавою темою не встояти. До речі мова велася про колайдер та його значення. Пан Юрій звернув увагу на те, що учні повинні ставитися серйозно до фізики, як до науки, чия важливість, масштабність та інновації – просто вражають.

/Files/images/00000000000000000000000000000001.jpg

Якщо коротко про головне - закликаю відвідувати подібні заходи. Це неабияк цікаво, безкоштовно і дуже корисно. Адже за словами пана Юрія, ми повинні ще змалку приділяти важливу увагу навчанню. Наша країна потребує розумних людей. І ще одне – починайте завжди з малого...
Мар'ян Костюк