Екологія душі


Ти щасливий тому, що...

На запитання, що таке щастя, намагалися відповісти філософи, історики, письменники, залишивши нам перлини своїх геніальних думок. «Прагнення до щастя—це прагнення прагнень»,—писав Л.Фейєрбах.

У книжці «Алхімік» Пауло Коельо є епізод, яким можна проілюструвати одне з розумінь щастя:

«В одній країні правив цар-мудрець, і всі з'їжджалися до нього за порадою: як стати щасливим. Один юнак теж приїхав за такою порадою. Проте цар, замість того, щоб відкрити хлопцю рецепт щастя, сказав: «Набери в ложку соняшникової олії й обійди з цією ложкою всі палати мого замку, не проливши ані краплі». Юний юнак повернувся, цар спитав: «Чи сподобались тобі картини в моїй галереї? Чи зацікавили тебе книги в бібліотеці? Які в тебе враження від перських килимів, грецьких ваз, дивовижних квітів і водоспадів?». Проте юнак не помітив нічого, бо стежив за своєю ложкою олії. Тоді цар наказав йому знову пройти всюди з ложкою олії і розповісти про все, що захопить його. Юнак знову обійшов замок і був враже­ний витворами мистецтва і дарами природи, проте він розлив олію. Так ось, «щастя — це бачити всю красу навколишнього світу (при­роди, мистецтва, людської душі) і не забувати про свою ложку олії».

Я — щаслива людина. І ви теж. Ми з вами красиві, здорові, розумні і добрі люди. Ми маємо свою мету, до якої прямуємо. І кожен несе в своєму серці мрію...

Ти щасливий тому, що:

1. Сьогодні вранці ти прокинувся здоровим, отже, ти щасливіший за 1 млн. людей на цій планеті, які не доживуть до наступного тижня.

2. Ти ніколи не переживав війну, самотність ув'язнення, агонію катування або голод — ти щасливіший, ніж 500 млн. осіб у цьому світі.

3. Ти можеш піти до церкви без страху і загро­зи ув'язнення або смерті, отже, ти щасливіший, ніж 300 млн. осіб у світі.

4. У твоєму холодильнику є їжа, ти одягнений, маєш дах над головою і постіль — ти багатший за 75 % людей, які цього позбавлені.

5. Якщо ти читаєш це, то ти не належиш до тих 2 млрд. які не вміють читати.

6. Ти можеш щодня бачити, чути й обіймати своїх рідних, а хтось такої можливості не має.

Якщо подивитися на світ і на свої проблеми з такої точки зору, стає зрозумілим, що ми — щас­ливі люди, просто не завжди вміємо помічати і цінувати щастя, яке в нас є.

Практичний психолог

Зборівської гімназії ім. Романа Завадовича

Піжицька Оксана Василівна

Кiлькiсть переглядiв: 279

Коментарi

  • Igor

    2013-07-01 13:49:56

    That's not just logic. That's really selbesni....