Актуальності на хвості сороки

Юні науковці нашого краю

22 лютого ц.р. в школі №5 м. Тернополя відбувся обласний етап конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України. За традицією у ньому взяли участь учні середньоосвітніх навчальних закладів Зборівського району.

Перебувати там для кожного вже було честю, адже усі учасники конкурсу-захисту перед цим повинні були написати контрольну роботу із тієї дисципліни, яка відповідає їхній секції. І лише набравши прохідний бал, вони могли захистити свою роботу, до написання якої доклали чимало зусиль. Цьогоріч наші учні представили свої роботи у секціях «Історія України», «Українська мова», «Психологія», «Хімія», «Географія», «Правознавство» та «Мистецтвознавство».

Секція «Історія України» традиційно є найчисельнішою, тому почнімо із неї. У цій сфері працювали такі учні: Марія Грицай, Марія Завербна та Віталія Ганьбергер. Усі є ученицями Зборівської гімназії. Марія Грицай виборола почесне друге, а Марія Завербна - третє місце у своїй секції.

Вікторія Семенина, учениця 9 класу нашого навчального закладу, цього року захищала наукові роботи одразу у двох секціях – «Українська мова» та «Правознавство». Незважаючи на те, що дівчина була однією із наймолодших науковців, їй вдалось показати чудовий результат: Вікторія здобула третє місце у секції «Українська мова» та перше – у секції «Правознавство». Попереду, ми впевнені, на гімназистку чекає ще багато перемог та звершень.

У секції «Географія» роботи захищали Руслана Банадига (Зборівська гімназія ім. Романа Завадовича), Йосип Корінь, Ольга Зарванська і Марія Вовк (ЗОШ І-ІІІ ст. с. Оліїв). Усі стали призерами.

Марія Веретільник, учениця 10 класу Зборівської гімназії, успішно презентувала роботу у секції «Психологія». Варто зазначити, що учні нашого навчального закладу не так вже й часто пишуть наукові роботи саме у цій, порівняно новій, секції. Марії вдалось вибороти третє місце.

У секції «Мистецтвознавство» працювала гімназистка Марія Гуменна. Захист наукових робіт у напрямку мистецтва також є рідкістю для юних науковців Зборівщини, тому здобуте третє місце неабияк потішило дівчину.

Вікторія Комар, учениця школи №2 м. Зборова, захищала науково-дослідницьку роботу у секції «Хімія». Їй вдалось вибороти перше місце у своїй секції. Тепер дівчина має можливість представляти Тернопільську область на Всеукраїнському рівні.

Яким же способом було визначено місця? Кожен науковець отримав сумарну кількість балів за написання контрольної, захист науково-дослідницької роботи і за власне саму роботу. Показавши хороший результат одразу за трьома критеріями оцінювання, можна очікувати на успіх. Хоча, на мою думку, успіх – поняття невизначене. Кожен вживає його для опису саме своїх досягнень та звершень. А тому ми всі можемо пишатись уже тим, що мали змогу представляти свій район на обласному конкурсі-захисті. Зрештою, немає меж досконалості, а тому набуті цьогоріч азарт і запал повинні надихнути на ще кращі результати наступного року. В свою чергу, учні дякують науковим керівникам, які дуже допомогли їм у підготовці до захисту, написанні наукових робіт.

Кажуть, що немає нічого ціннішого, ніж досвід. Що ж, таке дорогоцінне багатство юні науковці Зборівщини вже набули, взявши участь у захисті дослідницьких робіт. Тепер варто побажати їм направити цей досвід у правильне русло і не зупинятись на досягнутому!

Марія Завербна,
учениця 11 класу, редактор журналістського клубу