Актуальності на хвості сороки

Науково-практична конференція " Гімназії Галичини – світочі науки і прогресу"

конф

25 листопада у Теребовлянському навчально-виховному комплексі відбулася науково-практична конференція " Гімназії Галичини – світочі науки і прогресу". З доповідями виступали гімназисти та вчителі семи гімназій Тернопільської області, зокрема й учні Зборівської державної української гімназії ім. Романа Завадовича – Семенина Вікторія і Тарнопольський Арсен. Учениця 10 класу ознайомила присутніх з історією та сьогоденням Зборівської гімназії, а учень 9 класу розповів про патрона гімназії – Романа Завадовича.

Я отримала велике задоволення, відвідавши цю конференцію. Інформація, розкрита у доповідях, збагатила знаннями про історію виникнення гімназій, відкрила сторінки біографій видатних людей Тернопільщини, які стали патронами гімназій. Ця конференція – це хороша можливість перейняти досвід інших гімназистів і поділитися своїм.

Коли ми приїхали в Теребовлянську гімназїю, нас радо зустріли невеликим дійством з віршами та піснями. На порядку денному було 15 доповідей, тож учасників обмежили в часі. У такий короткий відтинок часу поділитися усім тим, чим хотілося б, було доволі важко. Першими мали слово директор Теребовлянської гімназії М.В. Михайлюк та доктор історичних наук І.С. Зуляк. Особисто мене вразила доповідь учня 4 класу цієї гімназії, який розповів історію свого навчального закладу англійською мовою. Після завершення конференції ми мали змогу оглянути Теребовлянський НВК. Директор провів для нас невеличку екскурсію. Вразили розміри будівлі цього навчального закладу. Хотілося б, щоб в майбутньому і в нашої гімназії було таке приміщення – з гуртожитком, класом трудового навчання. Ми також відвідали сад, закладений на честь героїв Небесної Сотні. Ця конференція дала можливість дізнатися більше про історію гімназій, збагатитись досвідом та новими ідеями, а також знайти нових друзів.

І на запитання: «Чим діти загальноосвітніх шкіл відрізняються від гімназистів?» із впевненістю скажу, що гімназисти – це патріоти свого навчального закладу, гідні громадяни своєї держави, юні науковці, еліта молодого покоління.

зуст

Семенина Вікторія, учениця 10 класу Зборівської гімназії