Актуальності на хвості сороки

Флеш-моб "Молитва за Україну"

«Ідея самостійної Української Держави для кращих синів Церкви була такою ж величною і святою, як і ідея самого Бога...»(В’ячеслав Чорновіл)
Цей рік є роком Митрополита Андрея Шептицького: відзначаємо 150-річчя уродин слуги Божого А. Шептицького. Святкуємо цей славний ювілей з особливою пошаною, як гідні нащадки, щоб зберегти пам’ять для прийдешніх поколінь.

Безперечно, Митрополит Андрей заслуговує на найвищі почесті. Андрей Шептицький був гідною людиною, всебічно освіченою, новітнім Мойсеєм-мислителем Христової віри і борцем за національні ідеали. З розумінням ставився як до суто релігійних,так і до загальнонародних проблем. Зате здобув собі заслужене звання Князя церкви і народу.

Багато дослідників називають Митрополита Андрея батьком народу, провідним учителем, апостолом і навіть пророком. Його діла – це цінний, тривкий і гідний дороговказ для наслідування. Морально-пастирські твори Митрополита є своєрідним джерелом натхнення, духовної сили й гордості цілого народу.

У цей день по всій Україні у конкретно зазначений час школярі загальноосвітніх закладів організували флеш-моб «Молитва за Україну» на слова О. Кониського, музику М. Лисенка.

До цього заходу приєдналася й Зборівська державна українська гімназія ім. Романа Завадовича. Гімназійний хор виконав «Молитву за Україну» в церкві Новомучеників українського народу, після цього отець Тадей Нога поблагословив дітей та розповів присутнім про життя митрополита. Вийшовши із храму, учні виконали Державний Гімн України.

На завершення під пісню «Господи помилуй нас» гімназисти організували флеш-моб: сформували із синьо-жовтими стрічками в руках герб, а потім розтягнули прапор, який майорів на сонці та єднав молоді серця.

Цей флеш-моб проводився з метою реалізації заходів, спрямованих на розвиток української ідентичності, формування в учнівській молоді почуття духовності та християнського світогляду, усвідомлення своєї відповідальності за долю народу і держави.

Адже наша українська земля пройшла війни і мир, поразки і перемоги, пишалася вірними синами та доньками, чарувала світ своїми запашними паляницями та мелодійними піснями. Вона була і залишається вірною матір'ю українців, які свято шанують і люблять її. Ми повинні вірити, що ця любов не зміниться з плином років, а з висоти на нас завжди дивитиметься лагідне зоряне українське небо, бо ми – єдиний, нездоланний український народ.

Марія Веретільник

/Files/images/IMG_3970.jpg