Моя країна - Україна

Світлій пам'яті ГЕРОЇВ

ГЕРОЇ НЕ ВМИРАЮТЬ!

18 лютого 2015 року – річниця перших великих втрат на Майдані.

У Києві на Майдані Незалежності і прилеглих вулицях рік тому, 18 лютого 2014 року, почалися сутички учасників Євромайдану з підрозділами правоохоронних органів, що згодом призвело до великих людських жертв.

У Зборівській гімназії ім. Р. Завадовича було проведено захід, присвячений подіям, які відбувалися на Майдані. На заході були присутні учні та вчителі, які вшанували пам'ять Небесної Сотні хвилиною мовчання і виконанням державного гімну України.

Одинадцятикласники в своєму виступі розповіли про події, які відбувалися в Києві в ці жорстокі лютневі дні: палали шини, літали «коктейлі Молотова», лунали постріли, зривалися гранати і відходили у вічність сини України – Герої Небесної Сотні, які були в перших рядах і відстоювали Революцію Гідності, Прав і Свобод. Серед них були й наші земляки: Капінос Олександр (с. Дунаїв, Кременецький р-н),Голоднюк Устим (м. Збараж), Мойсей Василь(с. Зубрець, Бучацький р-н), Войтович Назар (с. Травневе, Збаражський р-н), Костенко Ігор (с. Зубрець, Бучацький р-н), Слободян Тарас (с.Підгородне, Тернопільський р-н).

Ці події сколихнули усю Україну. Те, що відбувалося на Майдані, лягало на папір поетичними рядками. З болем у серці, зі сльозами на очах учні нашої гімназії прочитали вірші у пам'ять Героям. У виконанні Марії Гуменної прозвучала пісня «Герої не вмирають».

/Files/images/IMG_3915.jpg

/Files/images/IMG_3910.jpg

Впродовж заходу присутні переглянули відео-реквієм «Загиблі на Майдані», відео «Мамо не плач», а на завершення прослухали пісню «Пливе кача…» й поклали свічки до стенду Небесної Сотні.

ПАМЯТІНЕБЕСНОЇ СОТНІ ПРИСВЯЧУЄТЬСЯ

Марія Веретільник