Улюблені свята поряд

Дзвени в століттях, рідне слово!

Нації вмирають не від інфаркту. Спочатку їм відбираює мову (Ліна Костенко).

/Files/images/den-ridnoi-movy.jpg

Мова є душею нації, її генетичним кодом, у її глибинах зародилося багато того, чим може гордитися наш народ. Сучасний світ знає, що державність мови є універсальною формою об’єднання людей в одне ціле, в один народ. Це важливий чинник самовизначення нації, надійна основа розвитку країни.

21 лютого світ відзначає День рідної мови. Це свято було започатковане у 1999 році на сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО. Воно спрямоване на підтримку мовного та культурного розмаїття. За оцінками фахівців, із 6000 мов, які нині існують, більшість знаходиться під загрозою зникнення у найближче десятиріччя. В Україні Міжнародний день рідної мови відзначається з 2002 року, коли з метою зміцнення державотворчої функції української мови, Президент України підписав відповідне розпорядження про відзначення Міжнародного дня рідної мови. З нагоди дня рідної мови у Національній парламентській бібліотеці України відкрилася виставка словників (орфографічних, фразеологічних, синонімічних, перекладних...), які засвідчують особливості розвитку нашої мови. Українська держава повинна гарантувати своїй національній мові всебічну підтримку, зробити якнайбільше для того, щоб її престиж у нашому суспільстві зростав, щоб вона міцніла й розвивалася разом з іншими мовами нашої багатонаціональної країни.

Отже, не будьмо байдужими! Захистимо найрідніше і найдорожче – мову наших батьків, мову нашого народу! Нехай цей день і наступні дні й роки для нас, українців, стануть справді українськими: говорімо, читаймо, пишімо, послуговуймося скрізь і всюди у своїй державі своєю Рідною Мовою!

Діана Коваль
Кiлькiсть переглядiв: 285

Коментарi