Гімназійний щоденник

У світі науки

/Files/images/12698365_1215150648513564_8569624663735696147_o.jpg

Ніколи шлях до знань не пролягає по шовковій траві, всіяній ліліями: завжди людині доводиться карабкатися по голих скелях.
Рескін Джон

З метою духовного, творчого, інтелектуального розвитку учнівської молоді, створення умов для формування інтелектуального потенціалу нації Тернопільською філією МАН України щороку проводиться Всеукраїнський конкурс-захист науково-дослідницьких робіт учнів–членів МАН України та наукових товариств.

13 лютого 2016 року у приміщенні Тернопільського академічного обласного українського драматичного театру імені Т. Г. Шевченка відбулося урочисте відкриття ІІ туру ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України.

Учасників конкурсу привітали Крупа Л.Л., заступник голови Тернопільської обласної ради, Чайковський В. Ф., заступник директора департаменту освіти і науки обласної державної адміністрації; Ясній П.В., Президент обласного відділення МАН, ректор ТНТУ ім. І.Пулюя, доктор технічних наук, професор; Скоренький Ю.Л., кандидат фізико-математичних наук, доцент ТНТУ ім. І. Пулюя.

Конкурсанти ІІ етапу брали участь в роботі 53 секцій. Найбільше було учасників з 10-11 класів - 152 учні, 9 класів - 51 учень; найменше 6-8 класів – 11 учнів.

П.В.Ясній вручив представникам учнівських наукових товариств свідоцтва на право займатися пошуковою та науково-дослідницькою роботою. Відповідне свідоцтво було вручене і УНТ «Думка» Зборівської гімназії ім. Романа Завадовича.

Завершила урочисту церемонію відкриття Мигайчук Олександра Михайлівна, директор ТОКТВ Малої академії наук України, яка ознайомила присутніх зі складом журі і побажала всім учасникам плідної праці й творчої наснаги.

Конкурс-захист проходив у приміщенні Тернопільської спеціалізованої школи І-ІІІ ст. № 5 з поглибленим вивченням іноземних мов.

У результаті конкурсу, учні – слухачі Зборівської філії МАН вибороли дипломи ІІ ступеня з історії України (Баліцький Дмитро, учень 10 класу) та з історичного краєзнавства (Лукачат Марта, учениця 8 класу). Дипломи ІІІ ступеня здобули:

- Семенина Вікторія, учениця 11 класу з правознавства;

- Костюк Мар’ян, учень 11 класу з теології та релігієзнавства;

- Брона Уляна, учениця 8 класу з всесвітньої історії;

- Полева Христина, учениця 8 класу з української літератури;

- Слюсарчук Аліна, учениця 8 класу з зарубіжної літератури.

- Тимченко Євген, учень 10 класу ЗОШ І-ІІІ ст. №2 м.Зборова з теоретичної фізики.

Компетентне журі також відзначило наукові доробки Святої Вікторії, учениці 9 класу та Куликівської Ірини – учениці 11 класу з української мови і літератури.