Актуальності на хвості сороки

"І чужого научайтесь, й свого не цурайтесь..."

Саме таку настанову залишив нам Тарас Шевченко. Як бачимо, і він звертав увагу на важливість знання іноземних мов. Актор Франк Сміт з цього приводу висловився так: «Знання однієї мови дозволяє вам увійти в коридор життя, двох мов – відкриває вам усі двері у цьому коридорі». Отже, потреба володіти як мінімум однією іноземною мово у наш час очевидна.

/Files/photogallery/6_K_MM7.jpg

В гімназії ім. Романа Завадовича приділяється особлива увага вивченню іноземних мов. З 11 по 15 лютого тривав тиждень англійської та німецької мов. Протягом тижня учні виготовляли плакати у формі сердець, в яких розміщували привітання із Днем закоханих на різних мовах світу. Увесь цей час діти та вчителі намагались якомога більше часу спілкуватися англійською, покращуючи таким чином свій розмовний рівень.

Кожен, хто заходив до гімназії, одразу здивовано оглядав приміщення: на стінах були розміщені різноманітні вислови про кохання англійською мовою. Це був задум волонтера Корпусу Миру в Україні містера Дастіна Крістенсена. Умови оголошеного ним конкурсу такі: учні повинні знайти інформацію про те, з якого джерела взяті ці слова, кому вони належать і чим прославився їх автор. Найактивніші гімназисти наприкінці тижня були нагороджені солодкими подарунками.

У суботу 16 лютого в нашому навчальному закладі був проведений вечір під назвою «Love makes miracles» («Кохання творить чудеса»), приурочений Дню закоханих. Особливістю заходу було те, що він проводився повністю на англійській мові. Ведучими були Світлана Постоловська (8 кл.) та автор цієї статті. Одинадцятикласники подали коротку інформацію про історію Дня Святого Валентина, учні десятого класу озвучили вислови про кохання, сказані англійською мовою. Восьмикласники розшифрували приховану інформацію, яку несе у собі кожна квітка. Більш захоплюючим вечір зробили різноманітні конкурси. Учні й складали прислів’я із окремих частин, і продовжували запропоновані їм римовані рядки, а також давали відповіді на питання, які були перевіркою уважності глядачів упродовж вечора. Бажаючі мали змогу зачитати поезію про кохання на будь-якій мові. І звичайно ж, не обійшлось без конкурсу «Paper dance» («Танці на газеті») - невід’ємної частини подібних заходів. Безперечно, наприкінці вечора переможці усіх конкурсів та найактивніші учасники були нагороджені невеличкими презентами. Нікого не залишили байдужим англомовні пісні про кохання, виконані учнями 11, 10 та 7 класів під акомпанемент містера Дастіна.

Загалом, проведений вечір, що поєднав у собі магію Дня закоханих і тематику тижня іноземних мов, справив незабутнє враження на усіх присутніх. Велику подяку хочемо висловити організатору дійства – вчительці англійської мови Тамарі Миколаївні Будник.

Наостанок слід сказати ще щось про знання іноземної мови. ЇЇ важливість усвідомлює, напевне, кожен. Тому закінченням мого допису,а отже і логічним висновком, я обрала таку цитату: "Скільки мов ти знаєш, стільки разів ти людина".

Марія Завербна, учениця 10 класу,
редактор журналістського клубу гімназії ім. Романа Завадовича