Гімназійний щоденник

Гімназисти - представники Тернопільщини на сесії Європейського молодіжного парламенту

З 6 по 10 лютого 2013 року в Івано-Франківську проходила VII Національна сесія Європейського молодіжного парламенту, на яку прибуло 140 активних делегатів з України, шести країн Європи та СНД. Працював парламент так, як "дорослий" - з дотриманням усіх норм та процедур.

Ця міжнародна політично нейтральна організація заснована в 1987 році у Франції. В Україні вона активно діє з 2000 року, а офіційно зареєстрована в 2002 році. У складі організації є представники 35 європейських країн. Основне завдання – навчитися працювати в команді та спільно приймати раціональні та виважені рішення.

У Європейському Молодіжному парламенті виховують лідерів. Робота молодих парламентарів схожа на працю дорослих колег. Члени ЄМП проводять сесії, доповідають та приймають резолюції, обговорюють найважливіші для Європи проблеми: зайнятість, торгівлю людьми, екологію, освіту

Молодих колег дорослі політики сприймають серйозно. «Адже не виключено,- припускає мер Івано-Франківська Віктор Анушкевичус,- саме думка учасників засідання невдовзі буде вирішальною у прийнятті доленосних для Європи рішень».

Приймати делегатів національної сесії – велика честь. Приміром, мер Барселони особисто запрошував учасників до свого міста. Та прикарпатці подали найкращий проект.

Тернопільську область представляли дві учениці Зборівської державної української гімназії ім. Романа Завадовича, автор цієї статті та Франчук Христина. Ми розглядали дуже важливі на сьогодні питання для Європи. Я, зокрема, працювала у Комітеті з міжнародної торгівлі та вирішувала проблеми, пов’язані з торгівельними відносинами між Європейським Союзом та Китаєм. Делегатами цього комітету було встановлено нові, альтернативні шляхи вирішення зазначеної проблеми. Франчук Христина спільно з Комітетом з організованої злочинності, корупції та відмивання грошей шукала нові шляхи вирішення архіважливої проблеми сучасного суспільства – торгівлі людьми

./Files/images/539743_310539005715284_1057628264_n.jpg

Загалом сесія тривала 5 днів, протягом яких делегати повинні були створити міцні, повноцінні комітети. Толерантність, вміння слухати, підтримувати один одного та спільно приймати єдині, виважені рішення - ось головні принципи співпраці. Від вміння їх застосовувати залежав майбутній успіх наших резолюцій на Генеральній Асамблеї Європейського Молодіжного парламенту. Протягом сесії проходили також культурно-розважальні вечори: «Євро Віледж», «Ти не один», євроконцерт та Hard Rock вечірка. Делегатів приймали на найвищому рівні, тому і враження залишилися просто незабутні.

Молодіжний Європарламент – це здатність проявити свої лідерські та ораторські здібності, можливість навчитися приймати важливі для Європи рішення та гарно зарекомендувати себе на всеукраїнському та міжнародному рівнях.

Марта Франчук, учениця 11 класу гімназії ім.Романа Завадовича

Кiлькiсть переглядiв: 266

Коментарi