Актуальності на хвості сороки


Шануй завжди сліди минулого!

/Files/images/Культурні пам України.jpg

Мабуть, у кожної людини є мрія: заглянути у прийдешнє…Кожному цікаво, що на нього чекає через певний час. У мене мимоволі виникає питання: а як же минуле? Невже його місія вичерпана, і тепер воно відходить все далі і далі за горизонт? Невже минулі події можуть просто зникнути з нашої пам'яті, так само піти, як і прийшли?..

Які б аргументи не були вжиті для того, аби переконати мене у протилежному, я все ж ніяк не погоджуся із думкою, що знання історичного чи культурного минулого рідного народу не є аж такою важливою потребою. Натомість я вважаю, що знати та поважати історію і культуру свого краю чи народу взагалі є нашим обов’язком. Адже на просто так Максим Рильський сказав: «Хто не знає свого минулого, не вартий свого майбутнього».

Так, саме ці слова повинні бути орієнтиром у житті кожного із нас. Ми, українці, маємо надзвичайно багату історію, культуру. Не викликає сумніву, що ми маємо чим і ким пишатися. Пощастило нам і з пам’ятками, що збереглися до цього часу. Такі речі взагалі є просто неоціненним скарбом для народу. А отже, ми повинні берегти їх, як зіницю ока. Шанобливе ставлення до згадок про наше минуле – це ознака духовної зрілості людини, її освіченості, культури та вихованості.

Очевидною є проблема вандалізму, з якою неодноразово можна зіткнутися в наш час. Під цим словом розуміємо зловмисне руйнування або пошкодження культурно-історичних пам'ятників, інших матеріальних і культурних цінностей. В такий спосіб люди прагнуть виразити своє невдоволення чи незгоду з визнанням тих чи інших історичних подій або героїв. Вандалізм тісно пов'язаний з поняттям агресії та має специфіку: будучи також насильницьким актом, спрямованим на спричинення шкоди, він в той же час зазіхає не лише на матеріальні цінності. Погодьтеся, свою думку можна виразити куди лояльнішим способом./Files/images/Вандалізм.jpg

Я веду до того, що повага до історії та культури рідного краю є важливим чинником у формуванні ціннісних пріоритетів в свідомості суспільства. Отже, день пам’яток історії та культури є для нас тим вогником, що палає і нагадує про важливість знання культурно-історичного минулого рідної держави.

Автор статті: Марія Завербна, редактор гімназійної газети
Кiлькiсть переглядiв: 302

Коментарi