Екологія душі


Будьмо толерантні!

Понад дванадцять років 16 листопада світ святкує Міжнародний день толерантності. У перекладі з латинської «tolerance» означає «терпіння». Життя людей ґрунтується на певних ідеях, думках, поглядах. Хтось хотів мирно та спокійно жити, а інші - прагнули до кращого, шляхом революцій, національних заворушень, барикад. Кожен жив власними теоріями. Але згодом прийшло розуміння того, що ми живемо на одній землі, і потрібно щось вирішувати з цими непорозуміннями. Для успішного подальшого життя слід знаходити спільну мову чи знаходити компроміси. Ще у ХVIII ст. французький філософ-просвітитель Франсуа-Марі Вольтер сказав свою знамениту фразу: «Ваша думка для мене глибоко ворожа, але за Ваше право висловити її я готовий віддати своє життя». Толерантність – це повага та розуміння багатого різноманіття культур нашого світу, форм самовираження та самовиявлення людської особистості. Для того, щоб досягти успіху у власному житті, не витрачати сил на конфлікти, кожному слід сформувати у собі толерантність як рису характеру. Для цього необхідно:

- зрозуміти, що всі люди різні – немає кращих, чи гірших, є просто різні;

- навчитися сприймати людей такими, якими вони є, не намагаючись змінити в них те, що нам не подобається;

- цінувати в людині особистість, з повагою ставитись до її точки зору, навіть якщо вона не збігається з твоєю;

- знайти себе і за будь-яких обставин залишатися собою.

Толерантність означає активну позицію людини, а не пасивно-терпиме ставлення до навколишніх подій, тобто толерантна людина не повинна бути терпима до всього, наприклад до порушення прав людини чи маніпуляцій нею.
Отже, толерантність є доволі важливою рисою характеру, яку безумовно слід удосконалювати. Саме толерантність визначає моральний, суспільний і демократичний розвиток суспільства.

Автор: Світлана Постоловська
Кiлькiсть переглядiв: 279

Коментарi