Календар пам'ятних дат

Мова – це ключ для взаєморозуміння і взаємоповаги

Мова є дзеркало думок народу
Х. Сехадор


Колись ми всі говорили однією мовою, розуміли один одного. Згідно з біблійними текстами (Буття, глава 11) поділ мов відбувся в регіоні, який був названий Вавилон. Не заглиблюючись у причини цього явища, скажемо, що зараз на нашій планеті за оцінками фахівців всесвітньої організації ЮНЕСКО налічується близько 6-ти тисяч мов, причому половина з них перебуває під прямою загрозою зникнення. Самостійна мова - це своєрідний носій цілком певних традицій та культурної спадщини, що, в свою чергу, вказує на конкретну цінність, яку вона може представляти хоча б з точки зору історичної аналітики.
Рідна мова для кожної людини є важливим елементом культурної свідомості. Вона накопичує традиції й досвід попередніх поколінь і дозволяє передати їх нащадкам. Однак багато мов сьогодні знаходяться на межі повного зникнення. У деяких мов не залишається живих носіїв, тому одним з методів порятунку лінгвістичного багатства планети експерти називають вивчення іноземних мов. ЮНЕСКО прагне підтримувати мову як ознаку культурної приналежності особи. Окрім того, організація вважає, що вивчення іноземних мов та багатомовність є ключами до взаєморозуміння та взаємоповаги. Саме тому і створено день рідної мови.
Щорічне відзначення цього дня використовується для скерування уваги на меншини з менш ніж 10.000 осіб, котрі активно розмовляють рідною мовою. Часто ці мови не передаються наступному поколінню і потрапляють у забуття. Багато мов, котрими розмовляють менше 100 осіб не задокументовані.
Мово! Багатостраждальна мово.... Скільки лихих годин знесла ти! Дуже складна та важка доля видалась тобі. Письменники та поети-патріоти непокоїлись за долю української мови. Серед них були і ті, що зазнали переслідувань у різні часи. Але і в лихі години завжди знаходились люди, закохані в рідне слово.
Хай ніколи не зникає те почуття любові, щастя, гордості за свій народ, за те, що він не забув мелодійність та красу своєї рідної української мови. Вона схожа на весну, на те, що ніколи не помре та не зів'яне. За це ми повинні її любити, шанувати, оберігати.

/Files/images/Я-розмовляю-українською.jpg

Саме тому 21 лютого представники всіх націй і народностей відзначають Міжнародний день рідної мови. Це свято було проголошене на Генеральній конференції ЮНЕСКО, яка відбулася 17 листопада 1999 року.

Автор: Вікторія Семенина

Кiлькiсть переглядiв: 212

Коментарi