Екологія душі

День добрих справ нагадує нам: моральні блага ніколи не знеціняться!

/Files/images/Добро починається з тебе.jpgЯк відомо, 17 лютого в усьому світі відзначають День добрих справ або День спонтанного прояву доброти. Це маловідоме факультативне свято, створене з ініціативи волонтерів світових благодійних організацій. Це свято, на яке покладено чимало завдань, адже День добрих справ покликаний докричатися до наших «закладених» вух, посприяти загоєнню душевних ран і нагадати, що моральні блага ніколи не знеціняться. Думаю, роль такого свята не може бути переоціненою, адже робити добро – обов’язок кожного з нас. Добрі справи людей високо оцінювалися за всіх часів. І звичайно ж, помилкою є вважати, що добрі справи потрібно робити лише 17 лютого. Їх потрібно робити щодня, щогодини, щохвилини! День доброти просто нагадує нам про це.

Цього дня в різних куточках світу відбуваються всі можливі заходи , що можуть бути пов’язані з добром та благодійністю. Наша гімназія не пасе задніх. Займатися благодійністю та творити добро стало вже нашою звичною традицією. Щороку учні, співпрацюючи із вчителями, проводять різноманітні вечори, виручені кошти з яких спрямовуються на допомогу дитині, яка справді цього потребує. Вже кілька років ми допомагаємо Галинці Бутрин, якій потрібні гроші на операцію. Головний наш стимул можна охарактеризувати одним реченням: «Найкращий спосіб допомогти людині – зробити її щасливою», що й прагнемо зробити ми.

Та серед всього ряду заходів що відбулися у гімназії, найрезультативнішими та найприбутковішими виявилися ярмарки, проведені учнями усіх класів окремо. Така форма залучення учнів до спільної мети є дуже ефективною, бо ж, докладаючи зусиль, вони проявляють і кулінарні, і мистецькі, і ораторські,й організаційні здібності.

Ось так спільними зусиллями ми творимо добро. І пишаємось цим, адже немає нічого приємнішого, ніж бачити щирі посмішки та вдячні очі тих, кому ми це добро принесли. Почати робити добро може кожен просто зараз. Яким чином - нехай кожен вирішить сам. Напевне,варто порадитись з власною совістю або з мамою (що інколи рівнозначно) і вирішити, що конкретно Ви можете зробити для оточуючих. Це може бути тепле слово, щира посмішка, все, що змусить усміхнутися інших.

І пам’ятайте, що лише добро без очікування на відплату заслуговує на увагу. Корисливість і бажання прислужитись - нещирі . Отож, до Вашої уваги чергова можливість забути про власні негаразди і допомогти іншим вирішити їхні. Можливість стати кращими, бодай на одну хвильку, на одну добру справу, хоч на один день…

Автор: Марія Завербна

Кiлькiсть переглядiв: 311

Коментарi