Актуальності на хвості сороки

Темні плями історії людства

Звичайно, відсвяткувавши Новий рік та Різдвяні свята, набравшись енергії, повернувшись до навчання, не хочеться починати перший у 2013 році номер із сумних рядків… Але, як вже прийнято, у рубриці «Актуальності на хвості сороки» ми розміщуємо матеріал, приурочений певній даті. На жаль, в історії України зокрема та всесвітній історії взагалі, ми не завжди можемо знайти лише святкові події, потрібно змиритися з тим, що в літописі є не лише світлі, а й темні плями…

/Files/images/golo.jpg

Напевно, кожному з нас хоча б один раз доводилось чути слово «Голокост». Саме таку назву має процес , який відбувався під час Другої світової війни у Німеччині, а згодом поширився і поза межі цієї країни: переслідування і масове знищення євреїв, геноцид єврейського народу. Як жертв Голокосту зазвичай сприймають також інші етнічні та соціальні спільноти, яких нацисти переслідували і знищували за приналежність до них (цигани, масони, безнадійно хворі тощо). Тобто, у ширшому розумінні, голокост — систематичне переслідування і знищення людей за ознакою їх расової, етнічної, національної приналежності, сексуальної орієнтації або генетичного типу як неповноцінних, шкідливих.

Якщо заглянути всередину цієї проблеми, можемо переконатися, що вона є набагато більшою, ніж ми самі думаємо. Адже, погодьтеся, що ніхто із нас не хоче бути приниженим чи обділеним у чомусь. Всі люди на планеті, незалежно від свого суспільного становища, релігійної приналежності чи особистих переконань, мають рівні права. 27 січня – день, який дає нам змогу ще раз нагадати собі про це.

27 січня - Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту, процесу, який потягнув за собою страшні наслідки. Були знищені не тільки люди — була знищена унікальна місцева єврейська культура, знищена пам'ять про те, що вона (ця культура) століттями була невід'ємною частиною культури Східної Європи. Свідчень цьому практично не збереглося. Євреї на цих землях, які колись були центром світового єврейства, перетворилися на маргінальну меншість. У певному сенсі, нацисти зі своїми завданнями щодо остаточного вирішення єврейського питання справилися успішно.

Голокост – страшне явище в історії людства, яке ще раз доводить нам, наскільки важливим є таке поняття як «толерантність» і наскільки потрібне людям усвідомлення потреби жити в мирі та злагоді. Пам'ять про голокост не зникне, скільки б років не пройшло… І дуже хочеться, щоб не було на світі ані злості, ані жорстокості, ані війни. Та це все залежить від самих людей, від тих, хто є творцями історії, а отже, й від нас із вами…

Марія Завербна, редактор газети "Журавлик"


Кiлькiсть переглядiв: 231

Коментарi

  • Jakir

    2013-08-15 05:24:55

    People norllmay pay me for this and you are giving it away! http://yowfhpzhbmk.com [url=http://amupsnqg.com]amupsnqg[/url] [link=http://hviozhpg.com]hviozhpg[/link]...

  • Syuzi

    2013-08-06 10:48:00

    An ininlltgeet answer - no BS - which makes a pleasant change...

  • Wku

    2013-08-06 04:08:29

    I'm quite pleased with the inoiamrtofn in this one. TY!...