Улюблені свята поряд

Синьо-жовтий прапор майорить

/Files/images/fane.JPG

28 січня 1992р. Верховна Рада України затвердила національний синьо-жовтий прапор Державним прапором
Жовто-сині кольори використовувалися на гербі Руського королівства 14 століття. Вони також вживалися на гербах руських земель, князів, шляхти міст середньовіччя і раннього нового часу. У 18 столітті козацькі прапори Війська Запорізького часто вироблялися з синього полотнища із лицарем у золотих чи червоних шатах, із золотим орнаментом та арматурою. 1848 року українці-галичани використовували синьо-жовтий стяг, як національний прапор. У 1917–1921 роках, під час української революції, цей стяг був державним прапором Української Народної Республіки й Української Держави . Впродовж 20 століття жовто-блакитний прапор слугував символом українського національного опору проти комуністично-радянської та нацистської окупації. 1991 року, після розвалу СРСР, цей прапор використовувався як державний стяг незалежної України. 18 вересня 1991 року Президія Верховної Ради України юридично закріпила за синьо-жовтим прапором статус офіційного прапора країни. 23 серпня в Україні щорічно відзначають День незалежного прапора.
Саме синьо-жовтий, символіка синього неба і жовтого українського поля.
Символ незалежної, вільної України. Незалежність кожного з нас у цих чудових кольорах.


У багатьох людей виникає питання: синьо-жовтий чи жовто-блакитний?Нинішній прапор України називають синьо-жовтим , верхня його половина є синьою,а нижня —жовтою .Тому, згідно з законами геральдики, на державному гербі мав би зображатися синій Тризуб на жовтому тлі. Проте в дійсності ми маємо жовтий Тризуб на синьому тлі— і це вірно.


Цікаво знати, що в серпні 2010 року, напередодні Дня Державного Прапору України в Тернополі була проведена акція «Ровесник Незалежності». На цій акції було розгорнуто найдовший прапор України завдовжки 9,5 км та завширшки 0,75 м. Цієї довжини вистачило, щоби оточити весь Тернопільський став.. До акції було залучено 2010 учасників-ровесників Незалежності України, тобто 12 % відсотків від усіх, хто народився в 1991 році в Тернопільській області, а це — 16 498 осіб. Рекорд було занесено до Книги Рекордів України.

Автор: Марія Веретільник

Кiлькiсть переглядiв: 266

Коментарi

  • Blade

    2013-07-01 18:28:06

    Your article was exceellnt and erudite....