Улюблені свята поряд

Книга - велика річ

/Files/images/Листівка З Днем бібліотекаря.jpg

Кожного року 30 вересня українці святкують Всеукраїнський день бібліотек. У цей день кожен може осмислити потрібність книг та бібліотек. «У книгах ми жадібно читаємо про те, на що не звертаємо уваги в житті». Книги мають велике значення для людей. Тож святкування дня бібліотек – це наш своєрідний обов'язок.

А коли ж виникли перші бібліотеки? Перші бібліотеки в Київській Русі почали відкриватися при церквах і монастирях після ухвалення в 988 році християнства. Найбільшою і найбагатшою у той час була бібліотека Софії Київської, заснована у 1037 році Ярославом Мудрим. У цілому в бібліотеці налічувалося до 900 томів рукописних книг - грандіозна для середньовіччя кількість.

З появою книгодрукування в середині XV ст. відбуваються значні зміни у всьому європейському книговиданні і, звичайно, у бібліотечній справі. Значний розвиток бібліотеки набули в XVI ст., Великі книгосховища з'явилися при школах в Острозі й у Львові. У XVII ст. організована бібліотека Київської академії. У XVIII ст. значні бібліотеки мали заможні благородні пологи, козацька старшина, єпископи, монастирі, різні школи.

Сьогодні в Україні налічується близько 40 тисяч бібліотек. Серед ведучих - Національна бібліотека імені України В.І. Вернадського, Національна парламентська бібліотека України, Державна бібліотека України для дітей, Державна історична бібліотека України та інші.

«Хороша книга - просто свято», -- говорив Максим Горький. Від свого імені я можу додати, що бібліотеки – це місце, де багато хороших книг, а отже це місце, де завжди свято.

На сьогоднішній день послугами книгосховищ користуються більше 17490 тисяч читачів. Тож я впевнена, що ми повинні у цей день висловити подяку усім бібліотекарям, адже саме вони у важкий час вибору підкажуть, яка книга краще підійде, допоможуть з пошуком потрібних книг та просто дадуть багато корисних порад…

Отож, давайте висловимо велику подяку нашому бібліотекареві -- Лесі Михайлівні Гунько та побажаємо їй міцного здоров‘я, невичерпної енергії і творчої наснаги.

Автор: Вікторія Семенина