Рубрика: "Поетична кав'ярня"

Небесній Сотні присвячується...

Ми вийшли із тобою на Майдан,

Такі усміхнені, підемо до Європи.

Хотіли ми позбутися кайдан,

Тоді були лиш барикади, а тепер – окопи.

Ми вийшли із тобою, як брати,

І як брати стояли на сторожі.

А вони вже ставили плоти,

Будували мури й плели огорожі.

Ми мирною ходою почали,

Вони ж вбивали нас без застороги

І замертво там Ангели лягли,

В Небесну Сотню стелячи дороги.

Ми слізьми омивали їх останній путь,

Коли з Майдану мовчки проводжали,

Вони ж нас з неба пильно стережуть,

За нас із вами Ангели життя віддали.

Надія Якубець

Рубрика: "Актуальності на хвості сороки"

(анти)ІНСАЙДЕР: репортаж з місця подій

17 лютого у гімназії стартував цикл тренінгів «Introduction into Journalism». Сьогоднішня зустріч стала початком роботи над проектом «Dialogue Through Journalism in Zboriv», ініційованим волонтером Корпусу Миру США в Україні Джеромом Алленом.

Учасники гімназійного журналістського клубу та слухачі курсу «Основи медіаграмотності» із задоволенням взяли участь у заході, адже мали можливість поспілкуватись та попрацювати із журналістом, позаштатним кореспондентом радіо «Ера» та телеканалу «Чернівці» Надією Величко.

У теоретичній частині заняття тренер розповіла про особливості професії журналіста, труднощі, які виникають у процесі роботи та поділилася своїм досвідом.

Практична частина передбачала роботу у групах. Учні аналізували відеоповідомлення і репортажі та вчилися складали творчу заявку на сценарій. Спільними зусиллями гімназисти визначитись із темами, які вони досліджуватимуть та презентуватимуть у своїх короткометражних фільмах.

23 та 24 лютого гімназисти продовжили роботу із Надією Величко у рамках проекту «Dialogue Through Journalism in Zboriv»(«Журналістика,як засіб діалогу у Зборівській громаді»).Другий день тренінгів був присвячений теоретичним аспектам роботи журналіста. Учасники тренінгу вивчили основні правила виставлення кадру, створювали літературний сценарій фільму та отримала корисні поради щодо монтування відео. Наприкінці дня гімназисти зробили перші журналістські спроби, записавши короткі інтерв’ю із педагогами гімназії.

Практичні навички учні здобули впродовж заключного дня. Кожна група зняла короткий відеоролик-замальовку, який презентує тему майбутнього фільму. Гімназисти спробували себе у ролі оператора, сценариста, журналіста. День був насиченим та надзвичайно цікавим.

Яна Грицишин