Рубрика: "Поетична кав'ярня":

І врятував від смерті,

І зрозуміла раптом я :

Не треба так страждати.

Невдача – старт, з якого лиш

Все варто розпочати .

Уміти треба і прощать,

Поглянути навколо. /Files/images/rad4.jpg

На віях сльози не тремтять

Від страху неземного.

Яка є користь від турбот?

Навіщо ускладняти?

Коли все можна просто так

Любов’ю наповняти .

Отож зміни усе в собі,

Бо час уже любити,

В житті не зміниться ніщо,

Як не почнеш творити!

Ірина Янішевська

Рубрика: "Гімназійний щоденник"

З днем народження тебе, Кобзарю!

«Не нарікаю я на Бога, не нарікаю ні на кого.». Таким був наш Кобзар: мужнім, сильним, терплячим. Він хоробро приймав усі удари долі, не схиляючи голови ішов вперед і ні перед ким не падав на коліна, не просив пощади. Пророк українського народу, символ української нації, чиї слова, ось уже два століття, надихають та несуть любов до рідної мови, рідної землі.

Тарас Григорович Шевченко всесвітньо відомий поет, письменник, художник. Відважний, сильний духом, незламний – таким постає великий Кобзар у очах мільйонів читачів. Переборовши труднощі, котрі одна за одною валились на голову, ще зовсім юного хлопчака, Тарас впевнено ішов до своєї мети, боровся із усіма перешкодами і не лякався невдач. Не нарікав, лише зціпив зуби і терпів, адже знав, що буде не легко, знав, що буде боляче, але ішов, ішов вперед, не зупиняючись, не сумніваючись у тому, що обрав правильний шлях. Куди б доля не закинула поета, він гордо промовляв слово «Україна», беріг у душі полум’яну любов до рідної землі, і лише ця любов допомагала йому у роки тяжкого заслання.

Сьогодні Шевченко – уособлення борця, людини, котра змогла перебороти себе, перебороти свій біль та страх і навчилася не відступати. Тарас Григорович став тим маяком, який допомагає знайти пристань, навіть коли навколо густий непроглядний туман. А вірші його впродовж десятиліть несуть ніжність,любов і тепло до сильної, могутньої та непохитної держави – України.

Щороку кожен навчальний заклад України вшановують пам'ять великого українця. Наша гімназія не стала винятком. Цьогорічна програма Шевченківських днів була досить насичена. Флешмоби, експозиції, виставки, кінопокази – відкрили учням невідомого митця. Гімназія розпочала тиждень із спільного прочитання «Заповіту», у рамках флешмобу «Ми чуємо тебе, кобзарю, крізь століття…» Гімназисти залюбки взяли участь у виставці учнівських ілюстрацій до творів поета «І оживе добра слава…». Учні з цікавістю розглядали представленні у холі гімназії експозиції: «У полоні Генія», «Невідомий Шевченко» та «Сторінками перекладів». 9 березня, день народження Кобзаря, було особливим, адже кожен бажаючий зміг прочитати поезію-дарунок під час вільного мікрофону.

Слова Шевченка летять крізь століття, не втрачаючи своєї актуальності. Вони несуть надію, віру та любов до рідної землі, сильної нації та показують шлях до відродження синам та дочкам вільної України.

Яна Грицишин