Рубрика: "Поетична кав'ярня"

Напутнє слово

Буває так: зібрався вже в дорогу,

Та на порозі ти чомусь завмер.

Стоїш, мовчиш і горизонт пологий ,

Але щоб йти, ще не прийшов момент.

Ти думав підсумки усі підвели

Й питань до тебе не лишилось вже.

Скінчилися уроки- закінчились проблеми

Та твій початок тільки жде тебе.

Ти знаєш правила від "А" до "Я"

І в математиці ти завжди був кмітливий.

Та не питай нікого доля де твоя

Учитель тут, нажаль, уже безсилий.

В підручнику підказок не знайти

І на канікулах не будеш розважатись.

І як тобі дістатись до мети

Ти мусиш сам тепер всього навчатись.

Не залипай, як той комар, в смолі.

Нажаханий майбутнього незвіданим обличчям.

Нехай усі твої тривоги злі

Зійдуть назавжди з шляху на узбіччя.

Хоч будуть перешкоди у житті,

Бо в долі завжди є свої сюрпризи.

Любові й зраді, правді і брехні,

Чомусь так характерні є репризи.

Та ти не стій, іди мерщій в світи.

Свою дорогу мусиш відшукати.

Ти мудрість мами завжди будеш берегти,

На приклад тата будеш ти себе рівняти.

Уроки ці не можна оминути

Бо важливіших вже для вас нема.

І заклик десь далекий чути,

Той заклик до дорослого життя.

Переклад з російської.(с).

P.S. Автор побажав залишитись невідомим

Рубрика: "Моя країна - Україна"

Будь європейським українцем

Кожна сучасна людна повинна бути всебічно розвиненою, а для цього необхідно постійно працювати над собою, вдосконалювати свої вміння, прагнути пізнавати те, що їй невідоме, старатися принести користь своїй державі.

Я – українка. Дуже люблю свою Вітчизну, хочу, щоб вона процвітала, щоб всі люди жили щасливо, в достатку, щоб менше було бідних, щоб кожен мав змогу отримати те, чого хоче.

Я бажаю, щоб в кожному куточку нашої держави були облаштовані місця для відпочинку, щоб усі вулиці були бездоганно чистими, потопали в буянні квітів та дерев. А це можливо лише тоді, коли всі люди зрозуміють, що необхідно прагнути робити все для того, щоб твоя вулиця, село, місто, район, область, країна були найкращими, найдосконалішими.

Мене болить душа, коли я бачу нужденну старість і не можу цьому зарадити, коли діти не поважають батьків, які виховували їх. Вражає й те, скільки у суспільстві є хворих, які не мають коштів для лікування, хоч деякі можновладці говорять, що у нас все добре.

Вважаю себе європейкою і мрію жити в державі з добре розвиненою економікою, промисловістю, туризмом. Хочу побувати в багатьох державах, щоб дізнатися все про них і запозичити щось для покращення добробуту свого міста.

Один мудрець сказав: «Скільки мов ти знаєш, стільки разів ти – людина». Це правдиві слова, адже щоб дізнатися якомога більше про різні народності, необхідно знати взаємовідносини між людьми, вивчаючи їх через спілкування. Я вивчаю англійську та німецьку мови в школі. Їх знання допомагають мені краще орієнтуватися в європейському просторі, якомога більше дізнаватися про життя та діяльність носіїв цих мов. Мрію почути «живе» слово з уст людей, які розмовляють різними мовами, подорожувати різними європейськими країнами, адже я живу в самому серці Європи!

Недавно в рамках проекту «Міняю родину. Життя у великому місті» ми з однокласниками побували у столиці нашої держави – Києві. Місто зачарувало мене своєю красою. Особливо мені сподобались архітектурні пам’ятки. Вражають своєю довершеністю Золоті Ворота, Києво-Печерська лавра, Софійський собор, Андріївська церква; ошатні будинки у стилі бароко. Незважаючи на незлічені війни, що відбулися під стінами Києва та знищили численні пам’ятки історії, багаторічне місто і досі не втратило своєї краси. Коли я прогулювалася багатьма старовинними вулицями, пригадувала моменти, що мали місце в історії його розвитку. Зараз це – сучасна столиця, яка не поступається красою давнім містам Європи.

Події, які відбувалися на Майдані, довели, що ми справді вільний та свободолюбивий народ, що має свою історію, культуру, традиції, який прагне до кращої долі у колі європейських держав.

Я належу до покоління, що вважає себе патріотичним, шанує і оберігає все те, що віками творив його народ. Я - європейка, тому ціную надбання інших націй і прагну почерпнути в них все те, що є найкращим. Мрію про об’єднання всіх українців. Не бажаю пролиття крові на Сході! Не хочу, щоб брат ішов на брата, син на батька, щоб хтось втручався в справи нашої держави! Прагну добра, миру, єдності та братерства між народами!

Хом'як Ангеліна