Рубрика: "Поетична кав'ярня"

Інна Чорній

Рубрика "Гімназійний щоденник"

У просторі демократичних змін

Участь у програмі «Демократична школа» відкрила для нас нові можливості та горизонти, спонукала зрозуміти, наскільки важливим для навчання та виховання успішної особистості є пошук шляхів співпраці навчального закладу та громади.

Першим кроком до успіху стало формування дієвого учнівського парламенту, з ініціативи якого реалізовано ряд цікавих та корисних проектів.

Класними колективами і творчими групами, в складі яких працювали учні, вчителі та батьки, було запропоновано зміни до чинних документів, а саме: Правил для гімназиста, Положення про організацію чергування в гімназії, Положення про учнівський парламент із врахуванням демократичних принципів. Запропоновані зміни формувались шляхом тривалого обговорення під час відкритих засідань, педагогічних рад, загальногімназійних конференцій та учнівських зборів.

Чого ж ми досягли?

Навички та вміння творчої співпраці, здобуті на першому етапі нашої роботи, допомогли успішно реалізувати спільні задуми і проекти. У вересні стартував проект «Зборів крокує в Європу», мета якого – залучити місцеву громаду до вирішення проблеми засмічення та запровадити у місті роздільний збір побутових відходів. У процесі реалізації проекту гімназисти проявили неабиякі вміння працювати в команді, здобули досвід у спілкуванні з представниками органів місцевого самоврядування, формували навички демократичної участі у житті громади.

Уже втретє наш навчальний заклад організовує патріотичну акцію – Велопробіг пам’яті випускника гімназії Андрія Рави, який загинув на Сході України. Цьогоріч завдяки «Демократичній школі» ми змогли вивести нашу ініціативу на вищий рівень, залучивши не лише гімназистів, а й молодь міста, батьків і викладачів Зборівського коледжу.

Учні та вчителі радо підтримали, запропоновану гімназійним парламентом ідею проведення Дня толерантності. Учні 1(5) класу провели акцію «Я поважаю твою думку», під час якої розповсюджували соціальну рекламу, інформаційні листівки, власноруч намальовані малюнки на тему: «Усі ми різні, але усі ми рівні!», що прикріпили на дошках оголошень, спілкувалися з мешканцями міста та закликали їх бути терпимими, поважати один одного, без агресії сприймати і розуміти думки інших, поведінку, форми самовираження, спосіб життя.

Продовженням стала акція «Червона середа». Завдання акції – підтримати віру і толерантність у суспільстві, виразити солідарність із жертвами переслідування, сказати «ні» насильству і утискам.

Гімназисти та педагоги були одягнуті у червоний колір, що став символом прояву солідарності та підтримки сучасних мучеників, зокрема Олега Сенцова – українського кінорежисера, який ув’язнений в російській тюрмі.

Учителі вдосконалили методику викладання предметів шляхом використання на уроках прийомів та вправ із посібника «Громадянська відповідальність». Інтеграція ОДГ/ОПЛ сприятиме розвиткові демократичних принципів, соціальних та громадянських компетентностей.

Маємо багато ідей на майбутнє. Незабаром стартуватиме ХIV Міжнародний мандрівний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA. Заплановано урочисту академію до дня народження Романа Завадовича. А також спільно із Золочівським НВК «Школа радості» плануємо провести фестиваль «Граймо за права людини».