Серед розмаїття інтелектуальних змагань найбільш вагомими, після Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових навчальних предметів, є конкурс-захист науково-дослідницьких робіт учнів в Малій Академії наук.

У 2019/2020 н. р. 23 учні Зборівської гімназії займалися науково-дослідницькою роботою. Головна мета цієї роботи – підвищення науковості освіти, формування наукового мислення учнів.
У Всеукраїнському конкурсі дослідницьких робіт для учнів 6-8 класів переможцями стали:
  • Дідик Назар (секція «Теологія, релігієзнавство та історія релігії», кер. Скиба М.Я.) – І місце
  • Леськів Вероніка (секція «Українська література», кер.Нечай Г.Я.)–ІІ місце
  • Прокопович Олеся (секція «Психологія», кер. Піжицька О.В.) - ІІ місце
  • Хмиз Дмитро (секція «Фізика», кер. Кохан Н.М.)– ІІ місце
  • Семенина Аліна (секція «Історичне краєзнавство», кер.Скиба М.Я.)– ІІ м.
  • Прокопович Олеся (секція «Українська література», кер. Ленар Г.П.)– ІІІ м.
  • Мельник Наталія (секція «Математика», кер. Мельник М.В.)– ІІІ м.
  • Лотоцька Kрістіна (секція «Історичне краєзнавство», кер.Скиба М.Я.)– ІІІ м.
/Files/images/Думка 2.jpg

/Files/images/Думка 6_8.jpg

У ІІ етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України у 2019/2020 н. р. 10 гімназистів успішно презентували свої дослідження у семи секціях(7 призових місць, як і минулого року):
  • Ремез Христина (секція «Медицина», кер.Вадзюк С.Н., професор медицини ТНМУ) - ІІ місце,
  • Ремеза Оксана (секція «Українська мова», кер.Ленар Г.П.) - IV місце, Ремеза Ігор (секція «Історія», кер.Ковбасюк Я.Я.) - І місце,
  • Грицишин Яна (секція «Біологія», кер.Столяр О.Б., професор, доктор біологічних наук ТНПУ) - І місце,
  • Кармазин Вікторія (секція «Правознавство», кер.Мурмила Н.І., викладач правознавства ДВНЗ «Тернопільський коледж харчових технологій і торгівлі») - ІІІ місце,
  • Жеребецька Христина (секція «Правознавство», кер.Мурмила Н.І., викладач правознавства ДВНЗ «Тернопільський коледж харчових технологій і торгівлі») - IV місце,
  • Слівінська Христина (секція «Географія» кер.Заставецька Л.Б., професор, доктор географічних наук ТНПУ) - IV місце,
  • Кулик Тетяна (секція «Географія», кер.Заставецька Л.Б. професор, доктор географічних наук ТНПУ) - І місце,
  • Ленар Андрій (секція «Українська мова», кер.Ленар Г.П.)-ІІІ місце,
  • Сакали Олександра (секція «Зарубіжна література», кер. Ключник Н.С.) - ІІІ місце

/Files/images/Думка.jpg

/Files/images/Пишаюся_1.png

Рум’яна Анастасія здобула І місце у конкурсі «Акорди творчості» (вчитель Ленар Г.П.).
У ХІХ Всеукраїнському конкурсі учнівської творчості (номінація «Історія України і державотворення») робота учениці 8 класу Семенини Аліни «Омелян Польовий – невідомий герой відомої війни» відзначена Дипломом І ступеня (обласний етап, вчитель Скиба М.Я.)
25 травня 2020 р. у рамках Дня науки відбулася онлайн-конференція "Наука в ім'я розвитку і прогресу".
Своїми першими науковими здобутками поділилися Борик Алла, Ленар Андрій, Манащук Роксолана, Кармазин Вікторія, Ремеза Оксана, Кулик Тетяна, Грицишин Яна, Слівінська Христина, Семенина Аліна, Лотоцька Христина, Леськів Вероніка, Мельник Наталія.
Зокрема, Грицишин Яна, яка запрошена на Міжнародний етап в США. ознайомила присутніх зі своїм науковим доробком, який пройшов національний відбір Олімпіади GENIUS (міжнародний конкурс середніх шкіл з екологічних питань).і
29 травня 2020 року учні Зборівської гімназії Лотоцька Христина, Мізь Єлизавета, Леськів Вероніка, Будник Анастасія, Дудкевич Христина, Рудніцька Катерина, Рум’яна Анастасія стали учасниками поетичної відеоестафети "Від серця до серця", яку започаткував український культурно-мистецький центр Etno Dim (м.Бергамо, Італія) та підтримала Мала академія наук.
Є гімназистка, яка дійшла до фінального етапу конкурсу FLEX – Грицишин Яна.