У 2021/2022 н. р. 14 учнів Зборівської гімназії займалися науково-дослідницькою роботою. Головна мета цієї роботи – формування наукового мислення учнів.
У ІІ етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України у 2021/2022 н. р. 12 гімназистів успішно презентували свої дослідження в одинадцяти секціях.
  • Дяків Юлія (секція «Історичне краєзнавство», керівник Ковбасюк Я.Я.)
  • Бартош Микола (секція «Аерофізика, експериментальна та теоретична фізика», керівник Кохан Н.М.)
  • Раджабов Денис (секція «Зоологія», керівники Башуцька І.Є.)
  • Дяків Юлія (секція «Математика», керівник Паньків Г.С.)
  • Білогурська Вікторія (секція «Українська література», керівник Ленар Г.П.)
  • Стан Тарас (секція «Історії України » керівник Ковбасюк Я.Я.)
  • Дяків Денис (секція «Екологія», керівник Башуцька І.Є.)
  • Кузів Аліна(секція «Історичне краєзнавство», керівник Ковбасюк Я.Я.)
  • Вовк Захарій ( секція «Історичне краєзнавство», керівник Ковбасюк Я.Я.)
  • Худик Ростислав ( секція «Географія та ландшафтознавство», керівник Л.Б.Заставецька)
  • Хмиз Дмитро (секція «Експериментальна фізика»)
  • Бартош Олена ( секція «Медицина», керівник Башуцька І.Є.)
IV місце
  • Башаєва Діана (секція «Зарубіжна література», керівник Ключник Н.С.)
  • Біскупович Дарина (секція «Українська література», керівник Ленар Г.П.)
Варто відзначити переможців ІІ етапу конкурсів:
-Міжнародний конкурс ім.Т.Г.Шевченка: І місце – Полева Марта (5Б, вчитель Ленар Г.П.), Світлик Вікторія (8 кл., вчитель Нечай Г.Я.), Коцур Марія(9 кл., вчитель Ленар Г.П.); ІІІ місце – Кузів Аліна (6Б кл., вчитель Пасічник М.О.), Тимченко Вікторія (7 кл., вчитель Ленар Г.П.), Оленин Ірина(10 кл., вчитель Нечай Г.Я.).
-ХХІІ Міжнародний конкурс з української мови ім.П.Яцика: І місце-Забитівська Антоніна (5А кл., вчитель Нечай Г.Я.), Мельник Наталія (9 кл., вчитель Ленар Г.П.), Леськів Вероніка (10 кл., вчитель Нечай Г.Я.); ІІ місце – Дяків Юлія (8 кл., вчитель Нечай Г.Я.).
У ІІІ етапі ХХІІ Міжнародного конкурсу з української мови ім.П.Яцика взяла участь Забитівська Антоніна (5А кл.) та здобула ІІІ місце.
06.06.2022 р. до конкурсу юних журналістів «У кадрі» долучилася учениця 9 класу Дудкевич Христина (керівник Ленар Г.П.) і отримала ІІІ місце.